×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Radny Robert Drobina we współpracy z polkowickimi przedsiębiorcami i OPS w Polkowicach, zaangażował się w akcję mającą na celu wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin. W tym roku, do siedziby OPS przy ul. Lipowej zawitała rodzina pani Andżeliki.

– Miło mi gościć Panią Andżelikę i jej dzieci – powiedział radny Robert Drobina. – Staraliśmy się spełnić oczekiwania całej rodziny. Wiem, że potrzeby są znacznie większe, ale pomogliśmy jak tylko mogliśmy. Mam wielką satysfakcję z tego, widząc uśmiech na twarzach szczególnie dzieci, a łzy wzruszenia, które zakręciły w oczach są dla mnie wielką nagrodą. Wiem czym jest taka pomoc i ile jest warta bo moim rodzicom podobnie pomagano.

Każde z czworga dzieci dostało indywidualną paczkę. Kilkanaście innych zawierało prezenty, które przydadzą się całej rodzinie.

– Jestem zdania, że pomagać warto – twierdzi radny Robert Drobina. – Dostaliśmy mandat zaufania od lokalnej społeczności, nie tylko po to, żeby tworzyć prawo i budżet gminy Polkowice, ale też żeby pomagać ludziom potrzebującym. Dzięki pomocy OPS możemy dotrzeć do takich osób, a mnie cieszy to, że możemy im pomóc.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

Burmistrz Polkowic przechodzi do kontrofensywy. Nowy klub w Radzie

„Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”. Te słynne słowa Marka Twaina jak ulał pasują do działań burmistrza Polkowic i jego sojuszników. Łukasz Puźniecki ogłosił bowiem utworzenie w Radzie Miejskiej nowego klubu. Jak mówi – ma to być remedium na obecną, chwiejną sytuację na arenie politycznej gminy Polkowice.

„Rzeź niewiniątek” na sesji budżetowej w Polkowicach

Radni, którzy w połowie roku przejęli władzę w Radzie Miejskiej w Polkowicach, urządzili na sesji budżetowej prawdziwą „rzeź niewiniątek”. Niczym maczetą cięli kolejne propozycje burmistrza gminy, tłumacząc się dobrem mieszkańców i zachowaniem dyscypliny finansowej. Tymczasem za chwilę może okazać się, że w mieście padnie koszykówka, Centrum Kultury przestanie robić imprezy, pacjenci nie będą mogli skorzystać […]

Koniec przyjaźni Lepszych Polkowic z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim?

Dość niespodziewane oświadczenie opublikowali działacze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice. W specjalnym komunikacie czytamy, że: „Stowarzyszenie Lepsze Polkowice podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z Łukaszem Puźnieckim. Ta wspólna decyzja wynika z braku współpracy pomiędzy Burmistrzem  a członkami Stowarzyszenia i Radnymi z klubu Lepsze Polkowice”.

Zarząd PiS potępił decyzję radnych, którzy dokonali rewolucji w Radzie

Nie milkną echa po ostatniej rewolucji w prezydium Rady Miejskiej w Polkowicach. Zarząd komitetu Prawa i Sprawiedliwości wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował, że troje radnych z klubu PiS, którzy przesądzili o zmianach, zrobili to na własną rękę i zostaną usunięci ze struktur partii.

Jako pierwsi pospieszyli z pomocą ofiarom wybuchu gazu w Ścinawie

Władze gminy Ścinawa w szczególny sposób podziękowały mieszkańcom, którzy jako pierwsi, z narażeniem własnego życia i zdrowia, pospieszyli z pomocą ofiarom wybuchu gazu w budynku przy ulicy 1 Maja.

Twórca lubińskiego hospicjum Honorowym Obywatelem Miasta

Zbigniew Warczewski – zawodowo od początku do końca związany z Przedsiębiorstwem Budowy Kopalń „PeBeKa”, twórca Stowarzyszenia „Palium”, inicjator powstania lubińskiego hospicjum, społecznik, wielokrotnie odznaczany i nagradzany za swoją działalność, został Honorowym Obywatelem Miasta. Nadanie prestiżowego wyróżnienia odbyło się na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Zbigniew Warczewski nie krył wzruszenia. Przemawiał łamiącym głosem. -Można powiedzieć, że wzruszenie […]