×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Milion złotych dla powiatu polkowickiego

W ramach trzeciego rozdania z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, powiat polkowicki otrzymał nieco ponad milion złotych. Pieniądze zostaną w całości wykorzystane na inwestycje w oświatę.

Dzięki rządowemu wsparciu, władze powiatu polkowickiego będą mogły zrealizować zaplanowane wcześniej inwestycje oświatowe.

– Wnioski o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyliśmy w grudniu 2020r. Otrzymane dofinansowanie stanowi około 60 procent wartości zadań. Dzięki rządowemu wsparciu będziemy mogli zrealizować zaplanowane inwestycje. A do zrobienia jest wiele, bowiem powstanie nowe boisko przy Zespole Szkół w Polkowicach oraz instalacja fotowoltaiczna z modernizacją oświetlenia wewnętrznego oraz modernizacją instalacji elektrycznej w Zespole Szkół w Chocianowie – informuje starosta powiatu polkowickiego, Kamil Ciupak.

Będzie do obiekt o nawierzchni syntetycznej do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, do gry w tenisa ziemnego i badmintona.

– Istniejące boiska przyszkolne nie nadają się już do eksploatacji. Inwestycja zakłada umożliwienie rozwoju fizycznego 700 uczniom z Zespołu Szkół w Polkowicach, ale co ważne, także mieszkańcom okolicznych osiedli, dzięki temu, że zewnętrzna infrastruktura sportowa jest ogólnodostępna – informuje Magdalena Mikołajewska, naczelnik wydziału promocji powiatu.

Pozyskane środki pozwolą również na wykonanie modernizacji instalacji oświetlenia wewnętrznego, elektrycznej i budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku dydaktycznego Zespołu Szkół w Chocianowie. Wyprodukowana energia elektryczna będzie dostarczana do wewnętrznej sieci energetycznej Zespołu Szkół, co pozwoli na znaczne obniżenie kosztów użytkowania całego obiektu.

 
166824504_241317354340520_2378234189176492099_n

Wybrane dla Ciebie

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy wóz strażacki dla druhów z OSP w Sobinie

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Polkowice otrzymała pół miliona złotych. Środki zostaną spożytkowane na zakup wozu strażackiego dla OSP w Sobinie. Nowy pojazd zastąpi wysłużony, 24-letni ciężki samochód ratowniczy Jelcz.

3 miliony na rozbudowę i modernizację oczyszczalni w Grębocicach

3 miliony złotych – taka kwota trafiła do kasy gminy Grębocice w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie finansowe przeznaczone było dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię koronawirusa.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.