×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Milion złotych za ustalenie sprawców zatrucia Odry

Komendant główny policji wyznaczył milion złotych nagrody za ustalenie i zatrzymanie sprawcy bądź sprawców skażenia Odry. Tymczasem policjanci w całym kraju monitorują stan rzeki i sprawdzają, czy nie ma kolejnych przypadków śniętych ryb, martwych ptaków i innych zwierząt wodnych.

Funkcjonariusze prowadzą kontrole brzegu rzeki wraz z innymi służbami. Policjantom pomagają funkcjonariusze Straży Rybackiej, leśnicy, przedstawiciele sanepidu, a także wędkarze.

-Działania te mają charakter prewencyjny, a mundurowi starają się być zawsze tam, gdzie życie i zdrowie ludzkie może być zagrożone. Funkcjonariusze niezwłoczne reagują także na każdą informację i sygnał wpływający od mieszkańców. Działania te prowadzone są każdego dnia z lądu, wody i powietrza na terenie całego Dolnego Śląska, w tym również miasta i gminy Ścinawa, aby móc interweniować jak najbardziej skutecznie, w związku z pojawiającym się zagrożeniem w rejonie rzeki Odry – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Przypomnijmy, że szef polskiej policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości miliona złotych, za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odry lub przekazanie istotnych informacji, które mogą doprowadzić do ustalenia sprawców.

Przypomnijmy także, że władze województwa dolnośląskiego wprowadziły całkowity zakaz kąpieli, wchodzenia i korzystania z Odry. Zakaz obowiązuje co najmniej do 30 września.

 
odra2
odra3
odra4
odra5

Wybrane dla Ciebie

Pośle Borys, wara od KGHM – grzmią związkowcy Solidarności

Związkowcy z górniczej i hutniczej Solidarności są oburzeni zachowaniem i słowami posła Platformy Obywatelskiej, Piotra Borysa. Parlamentarzysta publicznie zapytał, czy zrzuty solanki, która jest ubocznym produktem procesu wydobywczego, mogły przyczynić się do skażenia Odry. – Pośle Borys, wara od KGHM – grzmią związkowcy z Solidarności Polskiej Miedzi.

KGHM nie ma nic wspólnego ze skażeniem Odry!

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, które wskazują, że spółka KGHM może być po części odpowiedzialna za skażenie Odry. Chodzi o zrzuty szlamu poflotacyjnego ze zbiornika „Żelazny Most”. – Prowadzimy działalność zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami, jesteśmy na bieżąco monitorowani przez wyspecjalizowane służby. Woda technologiczna, która zawiera sól i inne pierwiastki nie jest groźna dla środowiska […]

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Tony śniętych ryb, zakaz połowu

Z każdym dniem docierają do nas niepokojące informacje. Z Odry wyławiane są kolejne tony śniętych ryb. Martwe są także bobry na żeremiach i ptaki wodne. Sytuacja jest dramatyczna. To katastrofa ekologiczna – nikt co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Tymczasem wciąż nie wiadomo, co było przyczyną zatrucia rzeki.

Nielegalnie łowił ryby w Odrze

Dzielnicowy ze Ścinawy wraz z funkcjonariuszami społecznej straży rybackiej zatrzymali wędkarza, którzy nielegalnie łowił w korycie Odry. Mężczyzna dostał mandat i musiał opuścić swoje stanowisko wędkarskie.

Nad brzegiem Odry znaleziono ciało 46-latka

Głogowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny, którego ciało znaleziono w okolicach torów kolejowych przy brzegu Odry. Na wiele pytań, odpowiedź może dać sekcja zwłok, która dzisiaj zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. 

Niezwykłe zdjęcia Odry w Ścinawie. Potężne rozlewiska

Od kilku dni mieszkańcy nadodrzańskich miejscowości z niepokojem obserwują poziom rzeki. Odra wystąpiła z brzegów i podtopiła znaczny obszar. W Ścinawie stan alarmowy został przekroczony już o ponad metr. Zobaczcie zdjęcia wykonane z drona, jak dzisiaj wygląda Odra w okolicach Ścinawy.