×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Miliony na inwestycje na terenie Gminy Przemków

Ponad 8 milionów złotych otrzymała Gmina Przemków z funduszy rządowych. Za te pieniądze przeprowadzono wiele inwestycji, niektóre z nich nadal trwają.

Cmentarz komunalny, stadion, centrum Przemkowa, park miejski – te wszystkie miejsca już mieniają swoje oblicze bądź niebawem będą placem budowy. To wszystko dzięki wsparciu dla Gminy Przemków, które umożliwiło rozpoczęcie wielu inwestycji.

Dzisiaj w Przemkowie postępy prac wizytował minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera Rady Ministrów. Razem z burmistrzem Jerzym Szczupakiem odwiedzili miejsca, w których prowadzone są roboty, a także te – jak centrum Przemkowa czy plac położony przy zespole szkół – na których prace ruszą niebawem.

– To właśnie dzięki ogromnemu wsparciu i wieloletniej, owocnej współpracy z posłem Krzysztofem Kubów mogliśmy dzisiaj, w trakcie wizji w terenie, pochwalić się tym, co już zostało zrobione. Środki  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie zostały zmarnowane. Cieszy mnie to głównie z tego względu, że każda inwestycja w rozwój infrastruktury Przemkowa, to większy komfort  życia naszych mieszkańców, co zawsze było i nadal jest priorytetem moich działań – mówił burmistrz Jerzy Szczupak.

Władze Przemkowa nie ukrywają, że choć wiele z zaplanowanych inwestycji już doprowadzono do końca, potrzeby są znacznie większe. Burmistrz Przemkowa w trakcie spotkania przedstawił najpilniejsze potrzeby mieszkańców gminy, które bez wsparcia nie są możliwe do realizacji. Część z nich może liczyć na finansowanie z programu „Polski Ład”.

– Z każdą kolejną, zrealizowaną inwestycją nasza gmina zmienia swój wizerunek, jest miejscem, w którym będzie nam wszystkim żyło się lepiej. Potrzeby gminy są jednak wciąż ogromne, więc zrobimy wszystko, aby z tej pomocy skorzystać, bo bez wsparcia finansowego, rozwój gminy jest bardzo ograniczony – podkreślił Jerzy Szczupak.

 
DSC_8138
DSC_8142
DSC_8144
DSC_8154
DSC_8189
DSC_8205
DSC_8248
DSC_8250
DSC_8263

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Gminy Przemków! Termin mija 30 listopada!

Przedstawiciele Gminy Przemków  o obowiązku złożenia ankiety dotyczącej wykazania źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych.

Powiat legnicki inwestuje i planuje kolejne ważne zadania

Miliony rządowego wsparcia na inwestycje prowadzone na terenie powiatu legnickiego. W ostatnich dniach zakończono wiele ważnych zadań, a w planach na najbliższe miesiące są już kolejne.

Niedawno tam było ściernisko, a jest nowe boisko. I etap gotowy!

Dobiega końca I etap rozbudowy infrastruktury sportowej wokół głównego stadionu Górnika Polkowice przy ulicy Kopalnianej. Gotowe jest już boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. Postęp prac osobiście ocenił minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Rozbudowa Żelaznego Mostu o kwaterę południową zakończona!

Władze KGHM uroczyście oddały dziś do użytku kwaterę południową największego w Europie zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”. W uroczystości otwarcia nowej inwestycji wzięli udział m.in. wicepremier Jacek Sasin i minister Krzysztof Kubów. Dzięki rozbudowie zbiornika o kwaterę południową, Polska Miedź będzie mogła deponować odpady co najmniej do 2042 roku.

Mieszkańcy Osiedla Głogowskiego skorzystają na Polskim Ładzie

Ponad 10 milionów złotych z Polskiego Ładu trafi do gminy Przemków. Środki w całości zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury drogowej, oświetleniowej i wodociągowej na Osiedlu Głogowskim oraz rewitalizację centrum Przemkowa.

Nowy ład. Miliony płyną do samorządów w całym kraju

Dzisiaj ogłoszono wyniki naboru Rządowego Funduszu Polski Ład. Samorządy w całym kraju otrzymają ogromne wsparcie na planowane inwestycje. Również gminy w zagłębiu miedziowym mogą liczyć na zastrzyk finansowy.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.