×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Mimo mrozu, ruszyła modernizacja placu zabaw w Chobieni

Trudne i mało sprzyjające warunki pogodowe nie przeszkodziły wykonawcy w rozpoczęciu modernizacji placu zabaw przy przedszkolu gminnym w Chobieni w gminie Rudna. Zakres prac obejmie demontaż istniejącej piaskownicy, przesadzone zostaną drzewa, a ławki zmienią lokalizację.

Mroźna aura wcale nie pokrzyżowała planom wykonawcy, który ruszył z pierwszymi pracami związanymi z modernizacją placu zabaw przy chobieńskim przedszkolu.

-Minusowe temperatury nie przeszkodziły zaplanowanej inwestycji, prace właśnie ruszyły, co sprawdziłem wspólnie z dyrektor przedszkola Agnieszką Cidyło. Bardzo się cieszę, bo to oznacza, że nowy plac zabaw, tak jak zaplanowaliśmy, gotowy będzie na wiosnę – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

W ramach prac zrobiona zostanie nowa piaskownica, przesadzone będą drzewa. Pojawi się nowa konstrukcja do zabaw i trampolina.

 
q1
q3

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.