×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Mistrzowie spotkają się i zagrają w szachy

Już w najbliższą sobotę, w hali Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie spotkają się miłośnicy szachów, którzy walczyć będą o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Szachach Szybkich. 

 

Jak informują organizatorzy turnieju, zawodnicy będą grali tempem 10 minut na start oraz 5 sekund na każde posunięcie.

Wcześniej w Lubinie rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Klasycznych. Do miasta przyjechało 121 osób z terenu całego województwa. Sobotni turniej poszerzono o kolejne grupy zawodników – do lat 8 oraz grupę Open.

Zawody podzielone są na grupy wiekowe oraz grupę Open. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować osobno w grupach do lat 8, 10, 12, 14, 16 oraz 18.

Turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Rozgrywki zgłoszone są do oceny rankingowej, w związku z czym obowiązywać będą przepisy gry Fide.

 
45110

Wybrane dla Ciebie

I Ty masz teraz szansę zostać mistrzem. Sprawdź się!

Już 4 i 5 grudnia na torze do jazdy szybkiej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędą się Ogólnopolskie Zwody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim – ” I TY ZOSTANIESZ MISTRZEM”.

W niedzielę biegniemy po Lampkę Górniczą!

Już w najbliższą niedzielę tysiąc śmiałków wystartuje w Biegu o Lampkę Górniczą. Widzimy się na stadionie lekkoatletycznym Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. 

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny powstanie w Lubinie

33 miliony złotych kosztować będzie budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego na terenie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z województwa, władze Lubina już mogą ogłosić przetarg na budowę.

W sobotę Lubin przesiada się na rowery! Będą utrudnienia

Przypominamy, że już jutro z lubińskiego rynku wyjedzie Zwykły Niezwykły Przejazd Rowerowy. By móc razem świętować Dzień Bez Samochodu wystarczy wziąć rower i pojawić się na rynku. Kierowcy muszą się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu.

Znów przejadą na rowerach przez Lubin

Już 25 września zapraszamy mieszkańców Lubina na wspólne świętowanie dnia bez samochodu. Tradycyjnie spotykamy się w Rynku i zabieramy rowery!

Akcja Lato w sierpniu. Zapraszamy na kolejne zajęcia w RCS

Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie zachęca dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w mach Akcji Lato 2021. Od poniedziałku ruszają zajęcia sierpniowe. Sprawdźcie co na początek zaplanowano!

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.