×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Młodzi językowcy rozpoczną naukę na Uniwersytecie Dziecięcym

Już w październiku dwie kolejne grupy rozpoczną naukę języka angielskiego na Uniwersytecie Dziecięcym UJW w Polkowicach. Będą to uczniowie czwartych klas polkowickich szkół podstawowych, którzy wzięli udział w czerwcowej rekrutacji i podeszli do testu sprawdzającego, jednak z uwagi na brak wolnych miejsc znaleźli się na liście rezerwowej.

Decyzją burmistrza, który wspiera działanie Uniwersytetu Dziecięcego UJW i dopinguje dzieci w ciągłym rozwoju, udało się uruchomić zajęcia językowe dla tych dzieci i zaraz po powrocie z Zielonej Szkoły rozpoczną realizację programu w Uczelni Jana Wyżykowskiego.

-Obecnie jesteśmy na etapie spraw organizacyjnych w związku z uruchomieniem tych dwóch grup językowych, ale już niebawem poinformujemy wszystkich rodziców, których dzieci brały udział w czerwcowej rekrutacji, o terminach realizacji zajęć – mówi Maria Paszkowska, kierownik biura promocji i rozwoju inicjatyw lokalnych.

W zajęciach Uniwersytetu dziecięcego UJW w 2023 r. udział weźmie łącznie blisko 300 małych słuchaczy. Wszystkie zajęcia realizowane są w ramach programu burmistrza, Łukasza Puźnieckiego i finansowane są ze środków gminy Polkowice. Dzieci uczestniczą w zajęciach nieodpłatnie.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.