×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Na ulicach Polkowic zachęcali do bezpłatnych badań profilaktycznych

W najbliższy poniedziałek, 20 listopada, w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych odbędzie się akcja promująca badania mężczyzn w zakresie nowotworu gruczołu krokowego oraz raka jąder. Panowie będą mogli zapisać się też na bezpłatne badanie USG jąder, PSA i skorzystać z porady urologa. Do udziału w badaniach zachęcali na ulicach Polkowic sportowcy i radni.

Tradycyjnie jak co roku listopad jest miesiącem profilaktyki i promocji zdrowia wśród mężczyzn w aspekcie nowotworu prostaty i raka jąder. Na ten miesiąc przypada kampania MOVEMBER, której celem jest zachęcanie jak największej liczby panów do badań profilaktycznych. W tym roku do akcji przyłączyła się także gmina Polkowice oraz Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

– Profilaktyka jest bardzo ważna, bo pozwala skutecznie zapobiegać chorobom – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Cieszę się, że tym razem gmina Polkowice występuje z ofertą dla mężczyzn. To bardzo ważne, aby się badać, aby się nie bać przede wszystkim, aby uczestniczyć w tego typu akcjach, ratując swoje zdrowie, ale również oszczędzając bliskim różnego rodzaju zmartwień.

Do udziału w badaniach zachęcali ostatnio sportowcy” Bartosz Muszyński i Mateusz Felkel oraz radny powiatowy, Krzysztof Nester, prezes SM Cuprum.

– Nowotwory powodują za dużo śmierci wokół nas, w związku z tym, aby myśleć o swoich dzieciach, swoich wnukach, abyśmy doczekali ich wychowania trzeba się badać profilaktycznie – zaznacza Krzysztof Nester, radny powiatu polkowickiego. – Jednym z nowotworów, który atakuje mężczyzn jest rak prostaty albo rak jąder. Przyłączyłem się do akcji i zachęcam kolegów do tego, aby badali się regularnie, aby byli zdrowi.

W najbliższy poniedziałek, 20 listopada, od godz. 13 do 16 w holu głównym Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych odbędą się zapisy na bezpłatne badania USG jąder, badanie PSA oraz konsultacje lekarskie. Dodatkowo, od godz. 13.30 do 14 pacjenci będą mogli skorzystać z porady lekarza urologa.

-Pani doktor odpowie na pytania, które najczęściej nurtują mężczyzn, wyjaśni też, jak wygląda badanie czy jak się samobadać – dodaje Klaudia Beker z PCUZ.

– Tego typu akcje są szlachetne, a temat badań wśród mężczyzn jest delikatnie mówiąc drażliwy, wstydliwy, myślę jednak, że warto o tym często mówić, bo możemy zachęcić kogoś do zbadania się i zapobiec większym problemom – wyznaje Bartosz Muszyński, prezes i trener Armii Polkowice.

 
b2
b3

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.