×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Nagrody finansowe dla najlepszych studentów gminy Polkowice

Ośmioro studentów zostało wyróżnionych przez burmistrza Polkowic nagrodami finansowymi za najlepsze wyniki w nauce osiągnięte w roku akademickim 2022/2023. Spotkanie z wyróżnionymi stypendystami odbyło się w ratuszu.

Nagrodzeni studenci wyróżniają się nie tylko osiągnięciami w nauce, ale godnie reprezentują też gminę Polkowice na zewnątrz.

-Stypendium jest dużą nagrodą, wyróżnieniem i docenieniem mojej pracy, a nie ukrywam, że bardzo dużo pracy wkładam w to, żeby swoje umiejętności cały czas polepszać. Od zawsze interesuję się sprawami zwierząt i chciałabym działać w tej dziedzinie, bronić w przyszłości ich praw. Jest to trudny, ale też wdzięczny kierunek, dlatego że zdobywamy bardzo ważną wiedzę, którą tak naprawdę powinien posiadać każdy obywatel – mówi Julia Kurowska, studentka prawa na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Także we Wrocławiu, ale finanse i rachunkowość w Uniwersytecie WSB Merito, studiuje Katarzyna Sądowska.

-Stypendium jest dla mnie motywacją, zwłaszcza że podjęłam studia na wyższym stopniu. Jestem na specjalności analityk danych biznesowych. Zobaczymy, jak pójdzie dalej – powiedziała wyróżniona studentka.

Burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, nie krył zadowolenia z nagrodzenia uzdolnionych młodych ludzi.

-Ogromna radość z tego, iż nasza młodzież nie tylko zdobywa najwyższe laury w edukacji, ale również promuje naszą gminę, jest ambasadorem marki „Polkowice” w świecie akademickim. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim stypendystom, a także dziękuję rodzicom, opiekunom, nauczycielom, którzy wspierali i nadal wspierają tę młodzież na ścieżce edukacyjnej – powiedział burmistrz Polkowic.

O jednorazowe stypendium o charakterze motywacyjnym za bardzo dobre wyniki w nauce w danym roku akademickim mogą starać się osoby zamieszkałe na terenie gminy Polkowice, które uzyskały średnią ocen: co najmniej 4,9 ze wszystkich egzaminów i zaliczeń przy skali ocen 2-5 lub co najmniej 5,2 przy skali ocen 1–6 oraz nie ukończyły 26 lat na dzień składania wniosku.

W tym roku wpłynęło jedenaście wniosków, z czego osiem spełniało wymagane kryteria. Burmistrz Polkowic przyznał im stypendia w maksymalnej wysokości, tj. po dwa tysiące złotych.

 

 
stypendia

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.