×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa wręczone

W trakcie drugiego Dnia święta Ścinawy wręczono Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa. Otrzymali je ex aequo: Iwona Rej – dyrektor rodzinnego domu dziecka w Przychowej oraz Grupa Ratownicza Dziesław. Taka była decyzja Komisji Nominacyjnej, którą swoimi głosami poparli radni.

Podczas wręczania wyróżnień laureatom gratulowali: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz przewodnicząca Komisji Nominacyjnej i jednocześnie radna Ewa Moroch-Haschke, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Mateusz Łazarek oraz radna Agnieszka Wojtowicz.

– W udziale przypadł mi zaszczyt przekazania naszej nagrody pani Iwonie Rej. O jej pracy, pasji i oddaniu dowiedziałem się stosunkowo niedawno, od Dominiki Chomont-Przyńskiej, koordynatora rodzinnych placówek opiekuńczych, która laureatkę tegorocznej nagrody przedstawiła, jako osobę bardzo zaangażowaną, pracowitą i niebywale skromną. Chciałbym serdecznie podziękować pani Iwonie Rej za jej działania na rzecz potrzebujących pomocy dzieci, a jednocześnie pogratulować, bo to wyróżnienie trafiło w godne ręce – mówił burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Iwona Rej to dyrektor rodzinnego domu dziecka w Przychowej. Placówka działa od 2016 roku, a kobieta o wielkim sercu stara się, by trafiające pod jej dach dzieci odzyskały poczucie bezpieczeństwa, wiarę w miłość rodzicielską, a na ich buziach znów pojawiły się uśmiechy. Obecnie w rodzinnym domu dziecka mieszka trzynaścioro dzieci, w tym troje niemowląt.

– Ta nagroda to efekt pracy kilku osób, którym chciałabym serdecznie podziękować. Nie ma tu dziś mojego męża, został, by opiekować się naszymi dziećmi. Jestem wdzięczna za wszelką pomoc okazywaną naszemu domowi, pracujemy obecnie, by zgromadzić fundusze na wymarzoną salę zabaw. Organizatorzy Dni Ścinawy oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie zainicjowali zbiórkę, za co bardzo dziękuję. Jeszcze raz podkreślam, że ta nagroda to nie tylko efekt mojej pracy, bo bez ludzi, którzy pomagają nam na co dzień, nie bylibyśmy w stanie funkcjonować – dziękowała Iwona Rej.

Wyróżnienie otrzymała również Grupa Ratownicza Dziesław, uczestnicząca w akcjach poszukiwawczych i działaniach pomocowych na terenie Dolnego Śląska. Jednostka integruje lokalną społeczność, edukuje w zakresie pierwszej pomocy, pomaga osobom starszym, mającym problemy z poruszaniem się, którym organizuje m.in. transport.

– W imieniu Grupy Ratowniczej Dziesław dziękuję za tę nagrodę, wyróżnienie stanowi dla nas kolejny bodziec do pracy. Przy okazji życzę wszystkim państwu, żebyście w przyszłości nie musieli korzystać z naszej pomocy – wyraził nadzieję Ryszard Zięba, komendant Grupy Ratowniczej Dziesław.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.