×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Najlepsi uczniowie z gminy Kotla wyróżnieni stypendiami

Ponad 30 uczniów i tegorocznych absolwentów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie otrzymało stypendia za najlepsze osiągnięcia w nauce. Pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe statuetki wręczała zastępca wójta, Kamila Suchocka – Szperlik. Każdy z wyróżnionych uczniów otrzymał jednorazowe stypendium w wysokości 300 zł.

Była to już dziewiąta edycja przyznania stypendiów tym uczniom, którzy w ciągu ostatniego roku szkolnego popisali się znakomitymi wynikami w nauce. By uzyskać gratyfikację finansową, uczeń musiał wykazać się średnią ocen co najmniej na poziomie 5.0, natomiast kończący ósmą klasę szkoły podstawowej musieli mieć zdobyć minimum 90 punktów na egzaminie końcowym.

-W tym roku nagrodziliśmy 32 uczniów. Każdy otrzyma stypendium w wysokości 300 złotych oraz okolicznościową statuetkę i dyplom, a rodzice – listy gratulacyjne. Cieszymy się, że tylu uczniów uzyskuje tak znakomite osiągnięcia w nauce. To jest wynik ich ciężkiej i sumiennej pracy, reprezentują gminę w licznych olimpiadach i konkursach. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy podobnych sukcesów w rozpoczętym nowym roku szkolnym – powiedziała nam zastępca wójta gminy Kotla, Kamila Suchocka – Szperlik.

Najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2021/22 uzyskała Angelika Gniewosz z Kotli. Absolwentka miejscowej Szkoły Podstawowej zakończyła ósmą klasę z wynikiem 5.94. Na świadectwie z czerwonym paskiem, Angelika miała same szóstki, oprócz przyrody, z której uzyskała „tylko” piątkę. Jest tegoroczną absolwentką SP im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, a od 1 września rozpoczęła już naukę w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie.

-Dobre wyniki zaczęły się już od piątej klasy i tak co roku uzyskiwałam coraz wyższe oceny na świadectwie. Na początku nie przykładałam do tego zbytniej wagi, ale po roku, dwóch, postawiłam sobie za cel mieć jak najwyższą średnią ocen. W ciągu tygodnia na naukę poświęcam codziennie około dwóch godzin, w weekendy natomiast wychodzą w sumie cztery godziny. Od trzech lat uczę się języka japońskiego, myślę, że władam nim już bardzo dobrze. Jeszcze nie udało mi się odwiedzić Kraju Kwitnącej Wiśni, ale moim marzeniem są właśnie studia w tym pięknym kraju – opowiadała nam uzdolniona, świeżo upieczona licealistka z Kotli.

Swoje stypendium Angelika przeznaczy na zakup książek, które są jej drugą pasją. Poza tym uwielbia rysować i trenować na siłowni.

-Jestem bardzo dumny z córki, aczkolwiek jej wysiłek i poświęcenie jest ogromne. Cieszę się, że chce się uczyć i dążyć do tego, by być najlepszą. Niczego jej nie bronimy, nie przeszkadzamy w niczym – mówi Grzegorz Gniewosz, tata zdolnej córki.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi studenci z gminy otrzymali od burmistrza stypendia

Władze gminy Polkowice wyróżniły najlepszych studentów nagrodami finansowymi. Wśród wyróżnionych stypendystów są przedstawiciele wielu kierunków i specjalizacji, zarówno technicznych, jak i humanistycznych.

Stypendia wójta gminy Rudna dla najzdolniejszych uczniów i studentów

Władze gminy Rudna po raz kolejny przyznały jednorazowe stypendia naukowe najzdolniejszym swoim uczniom. Z wyróżnionymi młodymi osobami spotkał się wójt gminy, Adrian Wołkowski. Wszyscy nagrodzeni stypendyści osiągnęli średnią ocen na poziomie co najmniej 4,5.

Najlepsi uczniowie i sportowcy gminy Grębocice nagrodzeni stypendiami

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów uczelni otrzymało stypendia ufundowane przez władze gminy Grębocice. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów i okazjonalnych statuetek odbyła się w auli Szkoły Podstawowej w Grębocicach.

KGHM ufundował stypendia dla najlepszych sportowców Dolnego Śląska

27 młodych, utalentowanych sportowców z całego Dolnego Śląska otrzymało roczne stypendia w ramach tegorocznej edycji programu „Miedziane rywalizacje”. Wsparcie finansowe wyróżnionym udzieliła spółka KGHM, a symboliczne czeki wręczał Tomasz Zdzikot, pełniący obowiązki prezesa Polskiej Miedzi. 

Starosta nagrodził najlepszych uczniów. Stypendia wręczone

Sześcioro uczniów ze szkół powiatu polkowickiego otrzymało stypendia naukowe ufundowane przez władze starostwa. Są to nagrody, na które zapracowali uczniowie w poprzednim roku szkolnym. Czworo z nich uczęszcza do polkowickiego Zespołu Szkół, zaś pozostała dwójka do Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

Uzdolnieni uczniowie odebrali stypendia i listy gratulacyjne

Ponad setka uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gminy Polkowice otrzymała stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Nagrody finansowe trafiły już na konta młodych uzdolnionych uczniów, a burmistrz Łukasz Puźniecki osobiście wręczył im specjalne listy gratulacyjne.