×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Najlepsze miody wybrane! W Przemkowie trwa wielkie święto

Najważniejszym momentem trwającego Święta Miodu i Wina w Przemkowie było rozdanie nagród na najlepsze odmiany miodów i wzorową pasiekę. Nagrody wręczali marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek i burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak. Głównym mecenasem przemkowskiego święta była spółka KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź. 

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że do Przemkowa zjechały tłumy turystów. Wszak, Dolnośląskie Święto Miodu i Wina to jedno z najbardziej znanych i popularnych cyklicznych imprez w całym regionie. Drugi dzień świętowania rozpoczął się od uroczystej mszy dziękczynnej w intencji wszystkich pszczelarzy. Następnie zaproszeni goście w asyście Przemkowskiej Orkiestry Dętej wyruszyli sprzed świątyni do miejskiego parku, gdzie swoimi produktami chwalili się okoliczni pszczelarze.

Głównym wydarzeniem było ogłoszenie laureatów w konkursie na wzorową pasiekę i najlepsze miody w każdym gatunku. Zwycięzcą w najbardziej szlachetnym – miodzie wrzosowym – zostało gospodarstwo pasieczne Laudaccy ze Szprotawy.

-Cieszymy się bardzo z I nagrody za miód wrzosowy. Jest postęp, bo w ubiegłym roku zdobyliśmy trzecie miejsce. Ciężko było w tym roku z miodem wrzosowym, bo pogoda niestety nie dopisała, dużo tego wrzosu wyschło. Cieszę się, że udało się pozyskać miód, który dzisiaj został doceniony przez komisję konkursową – powiedział nam Grzegorz Laudacki, właściciel zwycięskiego gospodarstwa, które „zatrudnia” blisko 200 pszczelich rodzin.

Jury nie miało łatwego zadania, bo oceniało ponad 180 różnych miodów.

-Święto trwa, frekwencyjnie bardzo duży sukces. Mnie osobiście najbardziej cieszy to, że jest duże zainteresowanie pszczelarzy. Mieliśmy w tym roku rekordową ilość miodów zgłoszonych do konkursu. To pokazuje, że święto rozwija się pszczelarsko, w przyszłym roku chcemy wdrożyć kilka nowych pomysłów, będzie to niespodzianka dla mieszkańców i naszych gości – podsumował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Zapraszamy jeszcze wszystkich, którzy się nie zdecydowali. W Przemkowie święto miodu i wina potrwa do późnych godzin wieczornych. Można kupić przepyszne specjały, porozmawiać z pszczelarzami, a na zakończenie na scenie wystąpi BARANOVSKI. Początek koncertu o godz. 19.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Zawiniła nadmierna prędkość? Wypadek na drodze Przemków – Nowy Dwór

Do kolejnego poważnego wypadku doszło na krajowej dwunastce między Nowym Dworem a Przemkowem. Jadąca osobowym fordem kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i dachowało. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Lipowa w Przemkowie odzyska staromiejski wygląd i charakter

Już wkrótce rozpocznie się remont ulicy Lipowej, niedaleko Placu Targowego w Przemkowie. Inwestycję zrealizuje powiat polkowicki. Wyremontowanie niespełna pół kilometrowego odcinka będzie kosztować 3,9 mln zł, z czego aż 3 miliony udało się pozyskać z rządowego programu Polski Ład.

Odpowie za handel i posiadanie narkotyków

Policjanci z Polkowic zatrzymali 32-latka, który prawdopodobnie handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczne ilości marihuany. Sprawę przejęła prokuratura.

Burmistrz Przemkowa z absolutorium i wotum zaufania

Podczas ostatniej sesji, miejscy radni udzielili burmistrzowi Przemkowa wotum zaufania wraz z absolutorium. „Za” głosowali wszyscy obecni na sali posiedzeń radni. – Wynik głosowania jest sukcesem zarówno moim, państwa oraz podległych mi pracowników, którym również dziękuję za ciężką pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Wielkie sportowe święto w Przemkowie. Odnowiony budynek robi wrażenie

Sportowe święto. Po blisko dwóch latach prac, dzisiaj oddano do użytku wyremontowany budynek administracyjno-socjalny przy miejskim stadionie piłkarskim. – To wielki dzień dla naszej społeczności, dla dzieci i młodzieży naszej całej gminy. Nich ten obiekt służy wszystkim młodym zawodnikom – powiedział szczęśliwy burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

Zobaczcie kolorowe pisanki i wielkanocne zające z Gminy Przemków

Dzieci  z Gminy Przemków są gotowe na święta. Przez ostatnie dni dzielne pomagały malować pisanki, świąteczne zajączki, a na zakończenie ozdobiły ogromne jaja, które mogą teraz podziwiać mieszkańcy.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.