×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Najpierw sprawdzą co będzie widać z wieży na Grzybowej Górze

Starostwo Powiatu Lubińskiego i Nadleśnictwo Lubin podjęło pierwsze kroki w stronę budowy wieży widokowej na Grzybowej Górze. Jeszcze nie podjęto decyzji czy taka konstrukcja w ogóle stanie w tym miejscu. Najpierw wykonane będą zdjęcia, które pokażą co może odkryć przed nami wieża.

Grzybowa Góra to najwyższy punkt Powiatu Lubińskiego. Ma niespełna 217 metrów wysokości n.p.m. i położone jest na terenie Wzgórz Dalkowskich. Góra oddalona jest od centrum Lubina o około 8 kilometrów, leży pomiędzy Rynarcicami i Koźlicami.

Pomysł na budowę wieży widokowej zrodził się w trakcie samorządowej kampanii wyborczej. Podchwyciły go władze powiatu. W ostatnich dniach doszło do spotkania pomiędzy starostą Pawłem Kleszczem i nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin Markiem Nieruchalskim. Panowie rozmawiali o możliwości budowy wieży i doszli do wniosków, że najpierw trzeba sprawdzić co potencjalni odwiedzający będą mogli zobaczyć z jej szczytu.

– Starosta spotkał się z nadleśniczym Markiem Nieruchalskim w kwestii ewentualnej budowy wieży widokowej na Grzybowej Górze. Zanim to się jednak wydarzy wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna, która pokaże nam jakie widoki byłyby z tej wieży, co będzie można obejrzeć jeśli ona faktycznie powstanie i jakie będą to walory krajoznawczo-przyrodnicze – powiedziała nam Marta Dykas, kierownik Biura Promocji Starostwa powiatowego w Lubinie . – Dopiero potem podjęte zostaną dalsze decyzje w sprawie budowy.

Na tym etapie nie ma nawet mowy o potencjalnych kosztach budowy wieży, ani też wstępnych projektach jak wieża miałaby wyglądać. Zdjęcia wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Władze powiatu nie biorą pod uwagę innej lokalizacji wieży.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.