×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Narkotyki kupowali w fabryce pod Legnicą. Zostali już aresztowani

Wyrok do 10 lat więzienia grozi mężczyznom zatrzymany za handel i posiadanie dużej ilości narkotyków. Czterech, z pięciu zatrzymanych, zostało aresztowanych. Za kratkami spędzą najbliższe trzy miesiące.

Podczas prowadzenia działań policyjnych, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że mieszkaniec Góry posiada narkotyki, które nabywa w jednej z miejscowości położonej pod Legnicą.

– W sierpniu mężczyzna ten został zatrzymany. Podczas przeszukania samochodu oraz dwóch miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli marihuanę o łącznej wadze około 2,7 kg – powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – W tym samym dniu policjanci udali się na posesję znajdującą się w jednej z wsi  pod Legnicą, gdzie zatrzymany miał narkotyki kupować.

Jak ustalono, na wskazanej posesji znajdował się dom w budowie, a obok niego  budynek gospodarczy. – Z budynku gospodarczego wybiegł i uciekał przed policją  mężczyzna trzymający w rękach reklamówkę. Po pościgu policjanci zatrzymali Uciekającego. Jak się okazało usiłował wynieść z budynku gospodarczego i ukryć przed  funkcjonariuszami ponad 850 gramów metamfetaminy – dodaje Lidia Tkaczyszyn.

Oprócz mężczyzny zatrzymanego w pościgu, na posesji tej policjanci zatrzymali jeszcze dwóch innych mężczyzn wychodzących z budynku gospodarczego oraz jednego mężczyznę przebywającego na tej posesji.

W budynku gospodarczym zabezpieczono szereg materiałów i przedmiotów służących do produkcji metamfetaminy. Wszystko zdaniem śledczych wskazuje na to, że w tym pomieszczeniu odbywała się produkcja narkotyków. W budynku obok znaleziono duże ilości tabletek, najprawdopodobniej wykorzystywanych także, ze względu na swój skład, do produkcji narkotyków.

– Łącznie w  śledztwie w tej sprawie zatrzymano pięciu mężczyzn. Prokuratorzy przedstawili wszystkim zatrzymanym mężczyznom zarzuty posiadania znacznej ilości  środków odurzających w postaci marihuany, a Tomaszowi R., Rafałowi W., Szymonowi W. i Dawidowi W. zarzut posiadania wspólnie i w porozumieniu znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy – mówi prokurator Tkaczyszyn.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanych prokurator skierował wobec czterech  z mężczyzn wnioski do Sądu Rejonowego w Legnicy o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Sąd je uwzględnił. Wobec piątego podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Śledztwo w tej sprawie jest w toku. Prokurator powierzył je do prowadzenia KMP w Lesznie. Mundurowi będą wyjaśniać wątek wytwarzania substancji psychotropowych pod Legnicą. Po przeprowadzeniu tych dowodów  prokurator podejmie decyzje w przedmiocie uzupełnienia podejrzanym zarzutów.

 

Wybrane dla Ciebie

Dzięki Fundacji KGHM dzieciaki pojadą na zieloną szkołę

Spółka KGHM Polska Miedź S.A. przekaże ponad milion złotych na letni wypoczynek dla dzieci z zagłębia miedziowego. Część środków zostanie wykorzystana także na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów.

Koźlice kontra… Koźlice. Wielki turniej bliźniaczych sołectw

Takiego turnieju wsi chyba jeszcze nie było. Na przeciw siebie staną bowiem mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna i… Koźlic w gminie Gaworzyce. Obie miejscowości słyną z przepysznych potraw, więc oczywiście na pierwszy plan wysuwa się konkurs kulinarny. Ale nie tylko samym smakiem będą żyć uczestnicy i widzowie turnieju. Zapowiadają się mega atrakcje!

Strażacy-ochotnicy z Kromolina dostaną nowy samochód!

Dobra wiadomość dotarła dzisiaj do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kromolinie w Gminie Żukowice. Właśnie podpisano umowę na zakup nowego, lekkiego wozu ratowniczo – gaśniczego. Do strażaków trafi wóz bojowy typu VW CRAFTER 35 4X4 4MOTION.

Zagrali w Chróstniku. Szachowi mistrzowie z Gminy Lubin

W świetlicy wiejskiej w Chróstniku spotkali się młodzi i nieco starsi mistrzowie gry w szachy. W trakcie turnieju wyłonili się najlepsi z najlepszych, a rywalizacja zorganizowana została w ramach projektu Gambit. Tego samego dnia odbył się również turniej Open w szachach błyskawicznych.

Pijany za kółkiem. Wpadł na gorącym uczynku

Dzisiejszej nocy, policjanci drogówki patrolujący legnickie ulice zauważyli samochód. Styl jazdy kierowcy wskazywał ana to, że wypił on wcześniej kilka głębszych.Mundurowi nie pomylili się, ą 27-letni obywatel Indii stanie niebawem przed sądem.

Wielki festyn rodzinny w Radwanicach z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zorganizowano wielki rodzinny piknik w urokliwym parku w Radwanicach. Były występy najmłodszych, gry i zabawy, dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy sprawnościowe, a przede wszystkim wyśmienita zabawa.