×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Nie jesteś pewien swojej trzeźwości przed jazdą? Przyjdź i „dmuchnij”

W siedzibie polkowickiej Straży Miejskiej zamontowano stacjonarny alkomat. Każdy kierowca, który nie jest pewien swojej trzeźwości, może – przed jazdą – przyjść do komendy SM i sprawdzić, czy może ruszyć w drogę. Z urządzenia można korzystać przez całą dobę.

Wszystko zajmuje tylko chwilę, a stawką jest bezpieczeństwo własne i innych. W polkowickiej komendzie Straży Miejskiej zamontowano alkomat Promiler, do samodzielnego zbadania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Można z niego korzystać bezpłatnie, przez całą dobę.

– Straż miejska cały czas ma na względzie dbanie o porządek, jak i bezpieczeństwo publiczne na terenie miasta i gminy, w związku z tym z funduszy gminnych zakupiliśmy alkomat, który jest dostępny dla wszystkich mieszkańców – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. – Mogą przyjść i zbadać swoją zawartość alkoholu w organizmie, zanim zaczną poruszać się samochodem, rowerem czy innym środkiem lokomocji, jako kierujący. Ta usługa jest całkowicie darmowa, a wprowadzając ją mamy na celu dbanie o to, żeby w jak największym stopniu wyeliminować z naszych dróg osoby, które prowadzą pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Obsługa urządzenia jest prosta. Na dole znajduje się pojemnik z jednorazowymi ustnikami, który trzeba pobrać i rozpakować. O kolejnych krokach informują komunikaty na wyświetlaczu. Urządzenie bada zawartość alkoholu w organizmie nawet do pięciu promili.

Urządzenie kosztowało około 4 tys. zł i zostało sfinansowane ze środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.