×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Nie każdy bohater nosi pelerynę! Ten wszedł do płonącego budynku!

W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy Grębocice wójt oraz radni podziękowali Ignacemu Lizoniowi, który uratował dwoje ludzi z płonącego budynku.

– Nie każdy bohater nosi pelerynę – to popularne hasło reklamowe, ale idealnie odnosi się do pana Ignacego Lizonia, który w nocy z 22 na 23 grudnia 2022 roku nie bacząc na swoje bezpieczeństwo wszedł do płonącego budynku, z którego wyniósł dwie osoby. Pan Ignacy zaopiekował się poszkodowanymi, udzielił im pierwszej pomocy i wezwał służby ratunkowe.

Jak przyznali radni Gminy Grębocice i wójt Roman Jabłoński – postawa pana Ignacego zasługuje na wielki szacunek oraz wdzięczność nie tylko uratowanych z pożaru, ale także całego społeczeństwa.

 
335877700_114173554921765_7424926441612676695_n
335885916_218598617500021_2103262856919975734_n

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.