×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Niebieski pochód ulicami Polkowic. Uczcili Dzień Niezapominajki

Tradycyjnie z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki, ulicami Polkowic przeszedł barwny pochód przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Swoim strojem i kwiecistymi rekwizytami, maluchy przypomniały mieszkańcom o potrzebie dbania o naturalne środowisko. 

Głównym hasłem eventu były słowa: „Nie zapominajmy o klimacie”. Dzieci z miejskich przedszkoli i uczniowie podstawówek ubrane w niebieskie stroje trzymając w rękach kwieciste rekwizyty, ruszyły przez miasto promując postawy ekologiczne. Barwny korowód zakończył się przed polkowickim ratuszem. Najmłodszych przywitała wiceburmistrz Ewa Kowalik.

– Cieszę się, że macie wiedzę i czujecie taką potrzebę, by troszczyć się o nasze najbliższe środowisko. Wszyscy musimy o tę planetę dbać. Jesteśmy w trudnym okresie, ponieważ bardzo dużo na naszej planecie się zmienia. Jak sami mówiliście, trzeba dbać o naturę, trzeba dbać o drugiego człowieka, ale też trzeba dbać o bioróżnorodność i tym samym o naszą Ziemię – powiedziała Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych.

Jutro, 18 maja, w Szkole Podstawowej nr 1, zaplanowano wielopokoleniową imprezę ekologiczną. Podczas tego dnia odbędą się również zajęcia warsztatowe poszerzające wiedzę z zakresu ochrony naturalnego środowiska. Natomiast w miejskiej bibliotece publicznej można zwiedzać pokonkursową wystawę prac plastycznych: „Niezapominajka – strażniczka przyrody”.

Patronem gminnych obchodów „Dnia Polskiej Niezapominajki” był burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki. Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego, Przedszkole Miejskie nr 3 oraz Gmina Polkowice. Partnerami natomiast: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Straż Miejska.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
niezapominajka1
niezapominajka2
niezapominajka3
niezapominajka4
niezapominajka5
niezapominajka6
niezapominajka8
niezapominajka9
niezapominajka10

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.