×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Niepełnosprawni mogą liczyć na pomoc powiatu polkowickiego

Ponad 70 osób zmagających się z własną niepełnosprawnością, skorzystało z pomocy i opieki rehabilitacyjnej, którą zapewniły władze powiatu polkowickiego. Powiat już przymierza się do kontynuowania programu tzw. polityki wytchnieniowej, na który został złożony już stosowny wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ubiegłym roku powiat polkowicki zrealizował program pn: „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, który sfinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu wsparciu, ponad 70 osób borykających się ze swoją niepełnosprawnością, skorzystało z różnych form opieki i kompleksowej rehabilitacji.

– W tym roku również będziemy starali się otoczyć wsparciem osoby z niepełnosprawnościami i wykluczone, bo takich w naszym powiecie nie brakuje. W tej chwili czekamy na rozpatrzenie dwóch złożonych wniosków do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W połowie lutego powinniśmy już wiedzieć, czy będziemy mogli kontynuować program opieki wytchnieniowej, który cieszył się takim powodzeniem wśród naszych mieszkańców – zaznaczył wicestarosta polkowicki, Jan Wojtowicz.

Drugi z programów finansowany jest z Funduszu Solidarnościowego i ma za zadanie poprawić jakość życia osób niepełnoprawnych, a w szczególności umożliwić im samodzielne funkcjonowanie.

 

Wybrane dla Ciebie

„Byłem więźniem we własnym domu. Teraz jestem wolny”

To wielki dzień dla pana Mariana Kaletowskiego z Polkowic. Po amputacji drugiej nogi, został niemalże uwięziony we własnym mieszkaniu. Schorowana małżonka niestety nie miała na tyle siły, by wyjść z nim choćby na spacer. – Teraz sam mogę pojechać na zakupy i pomóc żonie, która jest po wylewie. Byłem uwięziony we własnym domu, teraz jestem […]

Zagłębie bez barier. Niepełnosprawne dzieciaki w eskorcie z piłkarzami

Wyjątkową akcję zorganizowało piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin. W ramach „Tygodnia bez barier”, podczas wczorajszego meczu z Wisłą Płock, wraz z zawodnikami obu drużyn, na murawę wyszły dzieci niepełnosprawne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych.

W depresji nie bądź sam. Druga edycja programu pod auspicjami KGHM

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Specjaliści szacują, że w 2030 roku będzie największą i najczęstszą chorobą na całym świecie. Dlatego spółka KGHM po raz kolejny aktywnie przyłącza się do drugiej edycji Programu Profilaktyki Przeciwdziałania Depresji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. 

Kibice Zagłębia Lubin pomogli ciężko choremu chłopcu

Na kibiców Zagłębia Lubin zawsze można liczyć. Wystarczyło kilka dni zaciętej aukcji, a dwie kolekcjonerskie koszulki miedziowego klubu zostały sprzedane! Łącznie udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przekazane Fundacji „Serce dla Maluszka” na pomoc choremu, małemu Tomkowi – synkowi Tomasza Folty, klubowego fotoreportera, znanego w regionie autora wspaniałych zdjęć sportowych i nie […]

Centrala, oddziały i spółki Grupy KGHM pomagają uchodźcom z Ukrainy

Pracownicy oddziałów KGHM oraz spółek Grupy wciąż pomagają uchodźcom z Ukrainy. Pomoc uciekającym przed wojną, płynie szerokim strumieniem. Do akcji przyłączyły się także szkoły, lokalne firmy oraz instytucje pozarządowe. Dary wciąż napływają dla potrzebujących.

Urzędnicy z gminy Lubin pomagają uchodźcom z Ukrainy

W Urzędzie Gminy Lubin zatrudniono pracownika biegle mówiącego w języku ukraińskim. Wszystko po to, by ułatwić bezpośredni kontakt urzędników z uchodźcami przyjeżdżającym do Lubina lub wybranej miejscowości na terenie gminy Lubin.

Na sygnale