×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Nowa droga połączyła dwie wsie. Dogodny dojazd do S3 i stacji PKP

Mieszkańcy Osieka i Chróstnika zyskali nową drogę. To swego rodzaju łącznik, który ułatwi mieszkańcom obu sołectw dojazd m.in. do drogi ekspresowej S3 czy stacji kolejowej w Chróstniku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Lubin i sołtysi obu miejscowości.

Nowa droga na odcinku ponad 2 km biegnie od torów kolejowych w Chróstniku do ulicy świętej Katarzyny w Osieku. Jest sporym udogodnieniem dla mieszkańców obu miejscowości, bo znacznie skraca dojazd choćby do stacji kolejowej i wjazdu na drogę ekspresową S3. Nowy odcinek połączył też sąsiednie sołectwa, które tej pory nie były ze sobą bezpośrednio skomunikowane.

– Na budowę nowej drogi pozyskaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, dlatego niezwłocznie przystąpiliśmy do realizacji inwestycji. Docelowo przy tej drodze powstanie także ścieżka rowerowa i tam gdzie będzie to potrzebne także chodniki. Tworzymy w ten sposób alternatywny tzw. ringowy przejazd terenami gminy, który omija miasto – podkreśla wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan.

Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi dokonali wójt oraz Elżbieta Białosiewicz, sołtys Chróstnika i Dariusz Olszak, sołtys Osieka. Wartość inwestycji wyniosła 2,1 mln zł. Ponad 1,7 miliona gmina pozyskała w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

 
nowe004
nowe001
nowe003
nowe005
nowe006

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Drogowe inwestycje w gminie Lubin w ramach Polskiego Ładu

Już wkrótce rozpocznie się przebudowa dróg na terenie gminy Lubin. Chodzi o inwestycje w Krzeczynie Małym, Miroszowicach, Oborze, Osieku, Bukownej i Szklarach Górnych. Na ten cel władze gminy pozyskały środki w ramach Polskiego Ładu. Rządowa promesa opiewa na 4,7 mln zł.

Tłumy w Osieku na koncercie charytatywnym dla Ukrainy

Setki ludzi przewinęło się dzisiaj na wielkim koncercie charytatywnym dla Ukrainy pod hasłem: „STOP wojnie”. Były występy artystyczne dzieci i młodzieży, zespołów folklorystycznych, lokalnych grup muzycznych, a gwiazdą wieczoru był Farben Lehre. Goście mogli także skosztować domowych wypieków, pierogów i tradycyjnych potraw ukraińskich.

Wielki koncert charytatywny „STOP wojnie” już dziś w Osieku

Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na spędzenie niedzielnego popołudnia, być może wybierze się do Osieka, a dokładniej do folwarku. Właśnie tam odbędzie się dziś wielki koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Ukrainy. Na scenie zagrają lokalne zespoły i artyści, a gwiazdą będzie znana formacja Farben Lehre.

Zdemolował przystanek, bo się zdenerwował

Sporo kłopotów narobił sobie pewien 32-latek, którego zatrzymali lubińscy policjanci. Będąc pod wpływem alkoholu wybił szybę w wiacie przystankowej. Podczas zatrzymania rzucił się na jednego z funkcjonariuszy. Był pobudzony i wulgarny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.