×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Nowa droga w Gwizdanowie, nowy chodnik w Chobieni

Dobiegły końca dwie inwestycje w gminie Rudna. Gotowa jest już nowa droga osiedlowa przy remizie OSP w Gwizdanowie oraz chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

Nowa droga asfaltowa w Gwizdanowie ma szerokość 3,5 metra i liczy prawie 150 metrów długości. W ramach zadania wykonano sześć zjazdów do pobliskich posesji, jezdnia ma niezbędne odwodnienie, trzy studzienki ściekowe i studnie chłonne.

– Roboty budowlane zakończyły się przed planowanym terminem i inwestycja została już odebrana. Mieszkańcy Gwizdanowa mogą już korzystać z nowej, wygodnej drogi – mówi Tomasz Cepiński z referatu inwestycji Urzędu Gminy w Rudnej.

Inwestycja pochłonęła nieco ponad 300 tys. zł.

Kolejne zadanie, które oddano w ostatnich dniach, to nowy chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

– Nasi mieszkańcy są bardzo zadowoleni z tego chodnika. Możemy teraz bezpiecznie i wygodnie iść do sklepu, lekarza czy kościoła. Cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję – mówi Jadwiga Wrębiak, sołtys Naroczyc.

Łącznie cała inwestycja kosztowała ponad 330 tys. zł. Na ten cel władze gminy pozyskały dotację z województwa w wysokości ponad 150 tys. zł.

 
chodnik
gwizdanow2
gwizdanow3

Wybrane dla Ciebie

III Zimowy Trening Biegowy – pobiegną z Chobieni do Ścinawy

Za pierwszym razem przebiegli trasę ze Ścinawy do Lubiąża, za drugim z Dziewina do Prochowic. Teraz mają przed sobą 34 kilometry trasy – w połowie grudnia miłośnicy biegania wezmą udział w III Zimowym Treningu Biegowym z Chobieni do Ścinawy.

Świetlica wiejska w Naroczycach jak nowa. Będzie służyć mieszkańcom

Świetlica wiejska w Naroczycach jest już gotowa do użytku. Obiekt przeszedł generalny remont. Inwestycja pochłonęła prawie pół miliona złotych i od dzisiaj już służy lokalnej społeczności.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bohaterów Westerplatte w Chobieni

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół w Chobieni w gminie Rudna. Z udziałem władz gminy, przedstawiciela ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz uczniów i nauczycieli szkoły, uroczyście odsłonięto odnowiony pomnik Bohaterów Westerplatte – patrona Szkoły Podstawowej.

Świetlica wiejska w Naroczycach jak nowa

Mieszkańcy Naroczyc w gminie Rudna mogą cieszyć się z nowej świetlicy wiejskiej. Cały obiekt został kompleksowo wyremontowany. Inwestycja pochłonęła ponad 370 tysięcy złotych, z czego 190 tysięcy pochodziło z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gminny Orszak Trzech Króli w Chobieni

W całym regionie zagłębia miedziowego odbyły się dzisiaj Orszaki Trzech Króli. Ulicznych jasełek nie zabrakło także w gminie Rudna. W tym roku barwny pochód zorganizowano w Chobieni.

Wkrótce ruszy budowa nowego przyłącza wodociągowego

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej łączącej infrastrukturę wodociągową w Górznie z siecią w Naroczycach w gminie Rudna. Umowę na wykonanie inwestycji już podpisał wójt Adrian Wołkowski.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.