×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Nowa droga w Gwizdanowie, nowy chodnik w Chobieni

Dobiegły końca dwie inwestycje w gminie Rudna. Gotowa jest już nowa droga osiedlowa przy remizie OSP w Gwizdanowie oraz chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

Nowa droga asfaltowa w Gwizdanowie ma szerokość 3,5 metra i liczy prawie 150 metrów długości. W ramach zadania wykonano sześć zjazdów do pobliskich posesji, jezdnia ma niezbędne odwodnienie, trzy studzienki ściekowe i studnie chłonne.

– Roboty budowlane zakończyły się przed planowanym terminem i inwestycja została już odebrana. Mieszkańcy Gwizdanowa mogą już korzystać z nowej, wygodnej drogi – mówi Tomasz Cepiński z referatu inwestycji Urzędu Gminy w Rudnej.

Inwestycja pochłonęła nieco ponad 300 tys. zł.

Kolejne zadanie, które oddano w ostatnich dniach, to nowy chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

– Nasi mieszkańcy są bardzo zadowoleni z tego chodnika. Możemy teraz bezpiecznie i wygodnie iść do sklepu, lekarza czy kościoła. Cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję – mówi Jadwiga Wrębiak, sołtys Naroczyc.

Łącznie cała inwestycja kosztowała ponad 330 tys. zł. Na ten cel władze gminy pozyskały dotację z województwa w wysokości ponad 150 tys. zł.

 
chodnik
gwizdanow2
gwizdanow3

Wybrane dla Ciebie

Setki nowych książek trafiło do szkolnych bibliotek

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, gmina Rudna pozyskała 24 tys. zł. Za te pieniądze zakupiono nowe książki, czasopisma i audiobooki lektur. Trafią one do bibliotek w szkołach podstawowych w Rudnej i Chobieni.

Ferajna św. Mikołaja odwiedzi wszystkie dzieciaki w gminie Rudna

Dziś Mikołajki, ale w gminie Rudna prezenty rozdawane są już od kilku dni. Drobne upominki jako pierwsze otrzymały dzieciaki z Brodowa. Dzisiaj apogeum wizyty św. Mikołaja.

Mieszkańcy gminy Rudna świętowali 11 listopada w Chobieni

Wyjątkowo uroczystą oprawę miały obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Chobieni. To właśnie w tej nadodrzańskiej miejscowości mieszkańcy gminy Rudna i zaproszeni goście świętowali 11 listopada.

Marsz biało-czerwony, piknik historyczny – 11 Listopada w Chobieni

Już w najbliższy piątek w całym regionie uroczyście będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w każdej gminie zagłębia miedziowego zaplanowano szereg imprez patriotycznych i kulturalnych.

Rusza największa w tym roku inwestycja w gminie Rudna

Wkrótce rozpocznie się termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni. To największa w tym roku inwestycja w gminie Rudna. Zadanie będzie kosztować ponad 10,7 miliona złotych, z czego 6,8 mln gmina pozyskała w ramach rządowego programu „Polski Ład”.

Laboratorium Przyszłości – nowoczesne pracownie i współpraca z INOVA

Stanowiska do majsterkowania, tworzenie projektów 3D, pracownia kulinarna i zajęcia z robotyki. To wszystko czeka już na uczniów Szkoły Podstawowej w Chobieni w gminie Rudna w ramach programu ph: „Laboratoria przyszłości”. W tym zakresie placówka będzie ściśle współpracować ze spółką INOVA z Grupy KGHM.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.