×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, uczniowie szkoły w Nielubi dostały wyjątkowy prezent. Dzięki finansowemu wsparciu i współpracy gminy Żukowice z Fundacją KGHM, w placówce udało się uruchomić nową salkę do gimnastyki korekcyjnej. Dzięki specjalistycznym urządzeniom i sprzętowi, nauczyciele mają okazję korygować wady postawy u dzieci.

Wyposażenie salki korekcyjnej kosztowało blisko 40 tys. zł. Ponadto, gmina zabezpieczyła w budżecie środki na organizację i prowadzenie zajęć ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej dla uczniów klas I – IV.

 
SALKA 10
SALKA KOREKCYJNA 1
SALKA2
SALKA3
SALKA4
SALKA6
SALKA7
SALKA9

Wybrane dla Ciebie

Przełożeni zatrzymanego księdza wydali specjalne oświadczenie

Po naszej publikacji w sprawie podejrzeń posiadania treści pedofilskich przez księdza dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, Inspektoria Salezjan we Wrocławiu wydała dzisiaj specjalne oświadczenie wyrażając ubolewanie i zatroskanie.

Apelowali, pisali i wreszcie się doczekali. Nowy chodnik w Nielubi

Zakończyła się ważna dla mieszkańców Nielubi inwestycja. Wzdłuż bardzo ruchliwej drogi nr 12 powstał nowy chodnik. – O realizację tego zadania, nasz samorząd zabiegał od wielu lat – przypomina Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. 

W szkole podstawowej w Chobieni powstaną nowe pracownie zawodowe

Okres wakacyjny to doskonały moment na prowadzenie w placówkach oświatowych prac remontowych i modernizacyjnych. Takie prace rozpoczęły się właśnie w szkole podstawowej w Chobieni w gminie Rudna, w której adaptowane są pomieszczenia na nowe sale dydaktyczne.

Dotacja z ministerstwa na dodatkowe zajęcia sportowe

Gmina Polkowice uzyskała dodatkowe fundusze na zorganizowanie lekcji nauki pływania i gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystki. Zajęcia odbędą się jeszcze w tym roku. 

Inwestycja w Nielubi idzie pełną parą. Trwa przebudowa drogi gminnej

W Nielubi trwają intensywne prace przebudowy drogi gminnej przy ul. Tęczowej wraz z budową tzw. deszczówki. Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy i będzie kosztowała ponad 2,8 mln zł. Część środków na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Dotacja KGHM na przebudowę ośrodka zdrowia i nowe miejsce wypoczynku

Przebudowa budynku ośrodka zdrowia i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nielubi oraz budowa nowego miejsca rekreacyjno – sportowego w miejscowości Kamiona. Na taki cel, władze gminy Żukowice przeznaczą 250 tys. zł pozyskanych przez spółkę KGHM Polska Miedź.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.