×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, uczniowie szkoły w Nielubi dostały wyjątkowy prezent. Dzięki finansowemu wsparciu i współpracy gminy Żukowice z Fundacją KGHM, w placówce udało się uruchomić nową salkę do gimnastyki korekcyjnej. Dzięki specjalistycznym urządzeniom i sprzętowi, nauczyciele mają okazję korygować wady postawy u dzieci.

Wyposażenie salki korekcyjnej kosztowało blisko 40 tys. zł. Ponadto, gmina zabezpieczyła w budżecie środki na organizację i prowadzenie zajęć ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej dla uczniów klas I – IV.

 
SALKA 10
SALKA KOREKCYJNA 1
SALKA2
SALKA3
SALKA4
SALKA6
SALKA7
SALKA9

Wybrane dla Ciebie

Szkolna akademia talentów w chobieńskiej podstawówce

W szkole podstawowej w Chobieni funkcjonuje już Akademia Talentów. To nowatorski projekt, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów szkoły.

Tragiczny wypadek pod Nielubią. Nie żyje 46-letnia kierująca

Tragiczny wypadek na krajowej „dwunastce” między Nielubią a Dankowicami w gminie Żukowice. 46-letnia kierująca, w czasie wyprzedzania innego pojazdu, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, kobieta zmarła.

Rusza największa w tym roku inwestycja w gminie Rudna

Wkrótce rozpocznie się termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni. To największa w tym roku inwestycja w gminie Rudna. Zadanie będzie kosztować ponad 10,7 miliona złotych, z czego 6,8 mln gmina pozyskała w ramach rządowego programu „Polski Ład”.

Laboratorium Przyszłości – nowoczesne pracownie i współpraca z INOVA

Stanowiska do majsterkowania, tworzenie projektów 3D, pracownia kulinarna i zajęcia z robotyki. To wszystko czeka już na uczniów Szkoły Podstawowej w Chobieni w gminie Rudna w ramach programu ph: „Laboratoria przyszłości”. W tym zakresie placówka będzie ściśle współpracować ze spółką INOVA z Grupy KGHM.

Przełożeni zatrzymanego księdza wydali specjalne oświadczenie

Po naszej publikacji w sprawie podejrzeń posiadania treści pedofilskich przez księdza dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, Inspektoria Salezjan we Wrocławiu wydała dzisiaj specjalne oświadczenie wyrażając ubolewanie i zatroskanie.

Apelowali, pisali i wreszcie się doczekali. Nowy chodnik w Nielubi

Zakończyła się ważna dla mieszkańców Nielubi inwestycja. Wzdłuż bardzo ruchliwej drogi nr 12 powstał nowy chodnik. – O realizację tego zadania, nasz samorząd zabiegał od wielu lat – przypomina Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. 

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.