×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Nowa ścieżka rowerowa z Obory do Szklar Górnych gotowa!

Znakomita informacja dla wszystkich rowerzystów. Przed rozpoczęciem długiego weekendu otwarto nowy odcinek trasy rowerowej biegnącej z podlubińskiej Obory do Szklar Górnych w gminie Lubin. W uroczystości otwarcia ścieżki wzięli udział minister Krzysztof Kubów, wójt gminy Tadeusz Kielan oraz mieszkańcy.

Na ten moment czekała chyba większość amatorów turystyki rowerowej. Dzisiaj oddano do użytku nowy odcinek ścieżki Obora – Szklary Górne. Nowa trasa jest częścią Dolnośląskiej Cyklostrady – szerokiego projektu Urzędu Marszałkowskiego. Budowa zakończonego właśnie drugiego etapu rozpoczęła się w grudniu. W ramach prac wykonano m.in. ścieżkę o nawierzchni bitumicznej, utwardzono pobocza, zbudowano miejsca obsługi rowerzystów, uporządkowano przyległe tereny i wykonano oznakowanie poziome, jak i pionowe.

-Wzrost ruchu rowerowego na terenie gminy Lubin powoduje konieczność rozwoju sieci infrastruktury rowerowej. Rozbudowa tras rowerowych, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnej i turystycznej gminy – przypomniał wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan, który rozdał uczniom klas czwartych kaski ochronne.

Gospodarzowi gminy w otwarciu nowej trasy rowerowej towarzyszył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Prezesa Rady Ministrów. Przy okazji minister odwiedził budowaną remizę strażacką w Szklarach Górnych, wcześniej wizytował też nową siedzibę druhów w Krzeczynie Wielkim.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.