×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Nowe drogi osiedlowe w Radwanicach. Komfortowo i bezpieczniej

Zakończyły się prace związane z budową nowych dróg w rejonie ulic: Goździkowej i Prostej w Radwanicach. Przy okazji prowadzonych robót powstały nowe dojazdy do posesji, zamontowano oświetlenie ledowe. Inwestycja pochłonęła ponad 670 tys. złotych.

Budowę nowych dróg osiedlowych rozpoczęto w styczniu br. Drogi przy Goździkowej i Prostej nie był utwardzone. W toku prowadzonych prac położono tam kostkę betonową o szerokości 5 metrów. Do posesji zostały wybudowane zjazdy. Wody opadowe zostały rozprowadzone w tereny zielone lub w systemy kanalizacji deszczowej. Przy nowych drogach zainstalowano oświetlenie ledowe, które dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

-Podjęcie działań inwestycyjnych dotyczących tych dróg poprawiło nie tylko komfort życia mieszkańców, ale również otoczenie zyskało na walorach estetycznych. Część mieszkańców, po zakończeniu inwestycji, podjęła czynności, które wpłynęły na malowniczość okolicy. Pas drogi przed posesjami zagospodarowano w trawę, a nawet w nasadzenia roślin ozdobnych. Krzepiący jest fakt, że społeczność dba o naszą gminę – podkreślają urzędnicy z Urzędu Gminy Radwanice.

Inwestycja została zrealizowana w ramach środków pozyskanych z Polskiego Ładu oraz środków własnych gminy. Łączny koszt wyniósł: dla ulicy Prostej – 223,6 tys. zł, natomiast dla ul. Goździkowej – blisko 450 tysięcy.

 
d1

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.