×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Nowe drogi w gminie Ruja. Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy

Władze powiatu legnickiego obejrzały dzisiaj efekty zakończonych remontów dwóch odcinków dróg powiatowych. Chodzi o fragment drogi od Komornik do Wągrodna i od Tyńca Legnickiego w kierunku Rui. Staroście legnickiego towarzyszyli inspektorzy nadzoru budowlanego, wykonawca i wójt gminy Ruja.

Końcówka roku to dla samorządów intensywny okres. Kończą się bowiem niektóre inwestycje drogowe. Trwają odbiory techniczne. Dzisiaj, starosta legnicki, Adam Babuśka, w towarzystwie wójta gminy Ruja, Pawła Gregorczuka, zwiedzili dwa odcinki dróg powiatowych biegnących z Komornik do Wągrodna i z Tyńca Legnickiego w kierunku Rui.

– To jest ostatnia inwestycja drogowa, którą odbieramy w tym roku, ale bardzo ważna dla nas, jak i mieszkańców gminy Ruja. Pan wójt wyszedł z inicjatywą, by przez trzy kolejne lata, przekazać po milion złotych tylko na inwestycje drogowe w tej gminie. Podpisaliśmy w tej sprawie porozumienie i dzisiaj to jest pierwszy efekt tej dobrej współpracy. Jestem pod wrażeniem, bo całkiem niedawno przecież podpisywaliśmy umową z wykonawcą, a dzisiaj odebraliśmy już inwestycję – mówił zadowolony starosta legnicki, Adam Babuśka.

Dwa odcinki liczą łącznie około 2,5 kilometra.

– Kolejne remonty już w przyszłym roku. Mamy już wytypowane poszczególne odcinki do wykonania. W 2022 roku zrobimy zatem drogę w Polance oraz odcinek drogi od Tyńca Legnickiego w stronę Dzierżkowic oraz w samej miejscowości, pomiędzy Strzałkowicami a Dzierżkowicami – zapowiada wójt gminy Ruja, Paweł Gregorczuk.

Dzisiaj władze powiatu legnickiego podpisały umowę na wykonanie zatoczki i przystanku autobusowego w Bieniowicach.

– To jest niejako uzupełnienie inwestycji, którą przeprowadziliśmy tam w ubiegłym roku, a związana była z osuwiskiem. Teraz zostały jeszcze nam kwestie poprawy bezpieczeństwa, jak właśnie wykonanie zatoki autobusowej. Cieszymy się, bo kilkukrotnie ogłaszaliśmy na tę inwestycję przetarg, w końcu znalazł się wykonawca i możemy podpisać umowę – uzupełnia na koniec starosta legnicki, Adam Babuśka.

 

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.