×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Nowe miejsce rekreacyjne w Juszowicach

Gotowa jest już dokumentacja projektowa na budowę budynku usług rekreacyjno-sportowych w Juszowicach, w gminie Rudna. Nowy obiekt powstanie przy obecnym placu zabaw dla dzieci. Na wykonanie tej inwestycji, władze gminy pozyskały środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Projekt nowego obiektu sportowego zakłada m.in. budowę chodników, parkingu i dojazdu. W sąsiedztwie powstanie także nowy, ogrodzony plac zabaw dla dzieci.

-W tym roku, w Juszowicach będziemy rozpoczynać nową inwestycję wraz z miejscem do rekreacji. Widzimy, jak wiele osób spędza czas wolny poza domem, w gminnych ośrodkach, na placach zabaw czy siłowniach plenerowych. To mobilizuje nas, aby takich miejsc było w naszej gminie coraz więcej. Właśnie dlatego sukcesywnie pozyskujemy środki zewnętrzne, korzystając ze wszystkich dostępnych możliwości finansowania inwestycji – podkreśla Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie na poziomie 900 tys. zł. Środki pochodzą z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 
projekt2
projekt3
projekt4

Wybrane dla Ciebie

W Juszowicach powstanie nowy wodociąg

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowo-sanitarnej w Juszowicach w gminie Rudna. Inwestycja pochłonie blisko 80 tys. zł. Wszystkie prace mają zakończyć się z końcem maja.

Boom inwestycyjny w gminie Rudna trwa. Budowa wodociągu w Juszowicach

W Juszowicach w gminie Rudna rozpoczęły się prace związane z rozbudową sieci wodociągowej. W ramach zadania powstanie nowy wodociąg na odcinku około 70 metrów. Inwestycja pochłonie ponad 33 tys. zł.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.