×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Nowy ambulans dla strażaków z Gwizdanowa dzięki wsparciu KGHM

Spółka KGHM po raz kolejny udowodniła ścisłą współpracę z lokalnym samorządem. Dzięki wsparciu Polskiej Miedzi, strażacy z jednostki OSP w Gwizdanowie, w gminie Rudna otrzymali nową karetkę pogotowia ratunkowego. Natomiast Fundacja KGHM podarowała druhom drobny sprzęt pożarniczy.

Gmina Rudna przedłużyła uroczyste świętowanie Dnia Strażaka. Tydzień temu mieszkańcy spotkali się na kolejnej edycji Festynu Floriańskiego, a dzisiaj odbyła się wyjątkowa uroczystość w Gwizdanowie. Druhowie otrzymali bowiem kluczyki do nowej karetki pogotowia ratunkowego.

-W tym miejscu krzyżują się drogi pracy wielu ludzi i różnych instytucji. To, że dzisiaj możemy się tutaj spotkać i przekazać druhom z Gwizdanowa nowy ambulans, to efekt wsparcia i współpracy ze spółką KGHM Polska Miedź S.A. Oczywiście, dziękujemy za te wsparcie władzom KGHM. Ukłon także w stronę Fundacji KGHM, która sfinansowała zakup drobnego sprzętu – powiedział wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

Nowy ambulans na stałe będzie stacjonował przy remizie OSP w Gwizdanowie. Pojazd kosztował blisko 400 tys. zł, z czego 300 tysięcy podarowała spółka KGHM, a 90 tysięcy przekazała gmina Rudna. Druhowie z Gwizdanowa otrzymali dodatkowo drobny sprzęt, m.in. przenośne stacje łączności, prądownice wodne i urządzenia do wykrywania i badania stężenia tlenku węgla.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Ryszard Jaśkowski, dyrektor naczelny Huty Miedzi Cedyna w Orsku, wiceburmistrz Grębocic, Michał Pelczar, przedstawiciele duchowieństwa, radni i druhowie z ościennych jednostek OSP.

Wójt Rudnej, Adrian Wołkowski, miał jeszcze dodatkowy prezent dla strażaków z Gwizdanowa. Szef gminy zapowiedział budowę nowej remizy strażackiej w tej miejscowości. A w przyszłym tygodniu gmina podpisze umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę strażnicy w Górzynie.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.