×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Nowy plac piknikowy już służy mieszkańcom

Mieszkańcy Nowej Wsi Lubińskiej w gminie Polkowice zyskali nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji. W sąsiedztwie boiska do piłki nożnej, powstały wiaty z ławami i stołami biesiadnymi, jest nowe palenisko do pieczenia kiełbasek i nowy grill. – Dziękujemy władzom gminy, że o nas pamiętają i zrobiły tak piękne miejsce rekreacyjne – mówił sołtys wsi, Kazimierz Fuczyło.

Nowe miejsce wypoczynku i rekreacji powstają w gminie Polkowice jak grzyby po deszczu. Teraz przyszła kolej na Nową Wieś Lubińską. W sąsiedztwie boiska do gry w piłkę nożną, orlika i placu zabaw, powstało nowe miejsce, w którym mieszańcy wsi mogą wspólnie spędzać wolny czas.

-Do dyspozycji mieszkańców oddajemy kolejne bezpieczne, estetyczne i spełniające wymagania mieszkańców miejsce, które będzie służyło integracji, spotkaniom i spędzaniu czasu wolnego. Wszelkie urządzenia które tu powstały, takie jak wiaty, paleniska, stoły biesiadne, są gotowe aby przyjąć pierwszych gości – mówił podczas otwarcia placu piknikowego Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Mieszkańcy nie kryją zadowolenia z nowej inwestycji.

-Rzeczywiście miejsce jest wspaniałe. Do końca wakacji pozostało już wprawdzie niewiele, ale mamy jeszcze wrzesień i październik, które też potrafią być ciepłe, dlatego będzie okazja do skorzystania z tego miejsca. Dziękuję szczególnie burmistrzowi i radnym, że będziemy teraz mogli się spotykać, w tak pięknym, nowym miejscu. Mieszkańcy czekali na takie miejsce ładnych parę lat, no i teraz się doczekali – powiedział Kazimierz Fuczyło, sołtys wsi.

Wykonawca placu piknikowego nie ukrywał, że inwestycja w Nowej Wsi Lubińskiej jest jedną z najciekawszych jakie wykonywał, realizując tego typu zadania.

-Bardzo się cieszę, że mogliśmy zrealizować dla mieszkańców gminy Polkowice kolejny ciekawy pomysł. Oceniając ten projekt pod względem użytkowym, estetycznym czy pod względem bezpieczeństwa uważam, że wasz samorząd jest jednym z tych, które potrafią zadbać o swoich mieszkańców. Gratuluję wyboru projektanta i oby tak dalej – mówił z kolei Radosław Dukat, przedstawiciel firmy, która wykonała inwestycję.

Wśród zaproszonych gości otwierających nowy plac piknikowy byli m.in. radni Mariusz Zybaczyński i Grzegorz Ryłko.

-W miejscu, gdzie jeszcze niedawno było przysłowiowe klepisko, dziś możemy korzystać z nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury rekreacyjnej. Będzie służyła głównie lokalnej społeczności, mieszkańcom Nowej Wsi Lubińskiej. A więc tak, jak zapowiadaliśmy, że w tej kadencji mieszkańcy obszarów wiejskich nie będą zapomniani, systematycznie i konsekwentnie stwarzamy warunki do organizowania wszelkiego rodzaju spotkań na świeżym powietrzu – przypomniał radny Zybaczyński.

Inwestycja pochłonęła 190 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kaźmierzowie zakończona

Dzisiaj oficjalnie już oddano do użytku nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w Kaźmierzowie, w gminie Polkowice. W sąsiedztwie powstałego w ubiegłym roku boiska piłkarskiego, wybudowano nowy plac zabaw z piaskownicą, trampoliną oraz linarium. Jest także miejsce do grillowania i rozpalenia ogniska. 

Druhowie z Nowej Wsi Lubińskiej już działają w sieci KSRG

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Lubińskiej została już włączona do sieci Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Decyzję podpisał komendant główny PSP. To już jedenasta w powiecie polkowickim jednostka OSP działająca w tym systemie. 

Druhowie z Nowej Wsi Lubińskiej w krajowym systemie ratowniczym

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Lubińskiej zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisali burmistrz gminy i komendant powiatowy PSP. Teraz potrzebny jest juz tylko podpis komendanta głównego straży. Od momentu włączenia jednostki do KSR-G, druhowie będą mogli uczestniczyć w akcjach na terenie całego kraju. 

W Nowej Wsi Lubińskiej jest droga z prawdziwego darzenia

Ponad 3 miliony złotych pochłonęły inwestycje drogowe w Nowej Wsi Lubińskiej. Dzisiaj oficjalnie zakończono trwającą od trzech lat inwestycję. Mieszkańcy otrzymali wyremontowane, utwardzone drogi.

Stulatek z Nowej Wsi Lubińskiej. Artysta rzeźbiarz i malarz

Wyjątkowy jubileusz święci Kazimierz Szydełko. Mieszkaniec Nowej Wsi Lubińskiej skończył właśnie sto lat. Z tej okazji seniora w jego domu odwiedził burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, wręczając drobne upominki i życząc oczywiście drugich setnych urodzin.

Trwa przebudowa drogi w Nowej Wsi Lubińskiej

W Nowej Wsi Lubińskiej w gminie Polkowice rozpoczął się ostatni etap przebudowy 600-metrowego odcinka drogi. Cała inwestycja będzie gotowa z końcem sierpnia i pozwoli na bezpieczny przejazd przez wieś, poprawiając przy okazji estetykę samej miejscowości.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.