×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Nowy projekt gospodarczy pod auspicjami KGHM i LSSE

Pod auspicjami spółki KGHM Polska Miedź S.A. oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstało Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. Celem nowej instytucji będzie pozyskiwanie inwestorów, przygotowanie infrastruktury, pobudzenie i ożywienie lokalnej gospodarki. Do udziału w projekcie zaproszono samorządy, wyższe uczelnie i agencję rozwoju regionalnego.

Legnicka podstrefa ekonomiczna jest najbardziej rozwinięta spośród wszystkich, którymi zarządza LSSE.

– I właśnie jubileusz 25. lat istnienia Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczynamy od powołania do życia Miedziowego Centrum Rozwoju Gospodarczego, które swoją siedzibę będzie miało w Głogowie. Dlatego w Głogowie, że planowana obwodnica tego miasta i perspektywa budowy drugiej przeprawy przez Odrę sprawiają, że do dyspozycji będzie aż 500 hektarów terenów inwestycyjnych w pobliżu. Powołane dzisiaj do życia Centrum docelowo ma się zajmować rozwojem mikro i małych przedsiębiorców, stąd zaprosiliśmy do projektu cztery uczelnie, które mają mądrze kształcić przyszłych inżynierów – tłumaczy Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Głównym partnerem nowego projektu gospodarczego jest spółka KGHM, która jest współwłaścicielem LSSE i do której należy część terenów inwestycyjnych w subregionie głogowskim.

-Myślę, że na tym porozumieniu skorzystają wszystkie strony, zarówno świat biznesu, nauki, jak i lokalne samorządy. Będziemy starać się wdrażać te porozumienie w taki sposób, aby każdy z jego uczestników miał korzyści. Wiemy o tym, że musimy się rozwijać, by wciąż się udoskonalać i to dotyczy firm, jak i uczelni. Nikt nie może spocząć na laurach, bo to nie prowadzi do niczego dobrego. Jestem pewien, że przy zaangażowaniu wszystkich stron uda się wspólnie osiągnąć sukces gospodarczy – powiedział Adam Bugajczuk, wiceprezes spółki KGHM ds. rozwoju.

Wśród sygnatariuszy listu intencyjnego o powołaniu Miedziowego Centrum Rozwoju Gospodarczego oprócz spółki KGHM i LSSE są PWSZ w Głogowie, Collegium Witelona (dawna PWSZ w Legnicy), Politechnika Wrocławska, Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG, Dolnośląski Klaster Lotniczy oraz samorządy: miasto Głogów, gmina wiejska Głogów, Jerzmanowa, Kotla.

-Dla nas jako gmina Kotla utworzenie takiego Centrum to jedna ze składowych, bo najważniejszą częścią są olbrzymie tereny inwestycyjne, które tworzymy na terenie gminy Kotla. Są to byłe tereny przemysłowe Huty Miedzi Głogów, gdzie ponad dwieście hektarów przeznaczymy na strefę aktywności inwestycyjnej. W połączeniu z gminą wiejską Głogów, daje to ogromne możliwości inwestycyjne na przyszłość, z czego bardzo się cieszymy, bo ożywi gospodarczo nasz region – powiedział wójt gminy Kotla, Łukasz Horbatowski.

Miedziowe Centrum mieścić się będzie w Głogowie. W tym celu Legnicka Strefa zakupi budynek na własność.

 

Wybrane dla Ciebie

Inwestycyjne aspiracje gminy Kotla. Z rolniczej na przemysłową

Kilka dni temu pod auspicjami spółki KGHM oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstało Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. W swoim założeniu, nowy projekt ma wspomagać lokalne samorządy w pozyskiwaniu potencjalnych inwestorów. Na uruchomieniu centrum rozwoju, dużo skorzystać może gmina Kotla, w zasobach której znajdują się tereny pod strefę aktywności gospodarczej.

W Polsce powstaną pierwsze małe reaktory jądrowe. Wybuduje je KGHM

Spółka KGHM Polska Miedź, NuScale Power – amerykański lider wśród producentów reaktorów w technologii SMR i PBE Molecule, podpisali porozumienie w sprawie budowy pierwszych w Polsce małych reaktorów nuklearnych. Bloki jądrowe pozwolą w przyszłości produkować czystą i odnawialną energię.

Szef KGHM wśród sygnatariuszy listu intencyjnego ws. doliny wodorowej

30. Jubileuszowe Forum Ekonomiczne w Karpaczu przeszło już do historii. Spotkanie świata polityki, biznesu, samorządu obfitowało w wiele ważnych paneli dyskusyjnych, debat i kuluarowych spotkań. Podczas Forum przyznano prestiżowe nagrody, w tym – nagrodę Firmy Roku dla spółki KGHM Polska Miedź S.A. Szef Polskiej Miedzi uczestniczył w panelach poświęconych zielonej energii i kształceniu zawodowym. Podpisał […]

Piłkarskie Zagłębie Lubin będzie współpracować z Muzeum Historycznym

KGHM Zagłębie Lubin podpisało umowę współpracy z Muzeum Historycznym w Lubinie. Dzięki porozumieniu, na stronie Internetowej: bibliotekamiedziowa.pl, będą pojawiać się materiały związane z bogatą historią piłkarskiego klubu.

KGHM i CBJ będą współpracować z PWSZ w Głogowie. Dbają o nowe kadry

Przedstawiciele władz KGHM Polska Miedź S.A. podpisali porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Głogowie. Partnerstwo opierać się będzie na wymianie wspólnych doświadczeń, organizacji szkoleń, warsztatów, konferencji naukowych. Wymierną korzyścią dla głogowskiej uczelni będzie możliwość przeprowadzenia praktyk zawodowych studentów w spółkach Polskiej Miedzi – przede wszystkim w Centrum Badań Jakości.

Sport

Zarejestruj się jako dawca szpiku i pomóż chorej Monice z Trzebnic

Przypominamy, że dziś podczas popołudniowego meczu szczypiornistek KGHM MKS Zagłębia Lubin z zespołem Młyny Stoisław Koszalin, uruchomiony będzie punkt rejestracji dawców szpiku. Tym samym będzie szansa na znalezienie bliźniaka genetycznego dla ciężko chorej pani Moniki – strażaczki ochotniczki z Trzebnic.