×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Nowy teren rekreacyjny w Głogówku robi piorunujące wrażenie

Teren rekreacyjny w Głogówku zmienił się nie do poznania. Oczyszczono stawy, zamontowano ogrodzenie, postawiono nowe pomosty. Jest altanka, są ławki, leżanki i boisko do siatkówki plażowej. Zadbano nawet o plażę z prawdziwego zdarzenia.

Jeszcze do niedawno cały teren był poważnie zaniedbany. Widok nie zachęcał do spacerów i spędzania tam wolnego czasu. To już jest przeszłość. Cały teren zmienił się nie do poznania. Są nowe pomosty, jest piaszczysta plaża, altanka, są przebieralnie, ławeczki, leżanki i boisko do siatkówki.

-Takie inwestycje najbardziej cieszą mieszkańców. Jest to miejsce do wspólnego spotykania, integracji i fajnego spędzania wolnego czasu – mówi Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla.

Co ciekawe, wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem herpetologa i teriologa. By nie dopuścić do nadmiernego rozrastania się roślinności wodnej, stawy zostały zarybione amurem. Na realizację tego zadania, gmina pozyskała środki unijne ze Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania.

 

Wybrane dla Ciebie

Stawy w Głogówku tętnią życiem. Nowe pomosty, plaża, boisko

Sporo atrakcji czekało na mieszkańców Głogówka i turystów podczas oficjalnego otwarcia terenu rekreacyjnego na popularnych stawach. Były dmuchańce, zabawy, gry i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Gmina Kotla ze wsparciem na kolejne inwestycje

Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla przekazał dobre informacje. Gmina pozyskała kolejne wsparcie na inwestycje w miejscowościach, w których przed laty działały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Mieszkańcy Guzic mają idealne miejsce do wypoczynku

Teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Guzicach w gminie Polkowice nabrał rumieńców. Mieszkańcy wioski mogą teraz wypocząć przy dwóch zadaszonych ławostołach. Postawiono także dwa żagle chroniące przed promieniami słonecznymi.

W gminie Kotla rusza budowa nowego światłowodu

Na terenie gminy Kotla wkrótce rozpocznie się budowa linii światłowodowej. Dostęp do szerokopasmowego Internetu będą mieć mieszkańcy Sobczyc, Krzekotówka, Moszowic, Głogówka i Kulowa.

Ryby już są. Czas kończyć prace w Głogówku!

Stawy, ławki, zieleń – jednym słowem piękne miejsce do odpoczynku i rekreacji. A to wszystko w Głogówku w Gminie Kotla. Prace przy rewitalizacji tego miejsca dobiegają końca.

Teren wokół stawów w Głogówku coraz piękniejszy

Niebawem mieszkańcy Głogówka w Gminie Kotla będą mieli do swojej dyspozycji tereny rekreacyjne wokół stawów. Prace budowlane dobiegają już końca.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.