×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Nowy wodociąg poprawi komfort życia mieszkańców Rynarcic

W Rynarcicach zakończyła się budowa rurociągu magistralnego. Inwestycja była potrzebna w związku z rosnącą liczbą osób osiedlających się w samej miejscowości i wokół niej. Inwestycja na pewno poprawi jakość życia mieszkańców.

Nową sieć wodociągową położono na odcinku 557 metrów.

-Istniejąca infrastruktura w wielu miejscowościach naszej gminy projektowana była dla znacznie mniejszej ilości użytkowników. W związku z systematycznym rozwojem budownictwa mieszkaniowego, musimy rozbudowywać istniejące sieci i tak robimy. Mieszkańcy Rynarcic, w każdej części sołectwa, będą mieć teraz dostarczaną wodę pod odpowiednim ciśnieniem – tłumaczy Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Nowy rurociąg wpięty został do istniejącej automatycznej kontenerowej stacji uzdatniania wody.

-Zdarzały się sytuacje, że przy dużym poborze wody następował spadek ciśnienia u części odbiorców, a w wyżej położonych domach dochodziło nawet do przerw w dostawie wody. Zastąpienie rurociągu o średnicy 110 mm na tzw. 160-tkę spowoduje, że takie sytuacje nie będą już miały miejsca – zapewnia Halina Zbroińska, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rudnej.

Inwestycja pochłonęła ponad 160 tys. zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu gminy Rudna.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.