×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Nowy wóz strażacki dla druhów z OSP w Sobinie

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Polkowice otrzymała pół miliona złotych. Środki zostaną spożytkowane na zakup wozu strażackiego dla OSP w Sobinie. Nowy pojazd zastąpi wysłużony, 24-letni ciężki samochód ratowniczy Jelcz.

Gmina Polkowice wnioskowała o 500 tys. zł i tyle dostanie w ramach RFIL. Pozyskane środki to prawie 42 procent całej wartości nowego, ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem.

– Gratuluję kolejnych środków przekazanych Polkowicom w ramach rządowego wsparcia dla samorządów lokalnych. Tym razem są to środki na walkę ze skutkami COVID-19, które w tym konkretnym przypadku przełożą się na wzrost bezpieczeństwa w całym powiecie – mówi minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Nowy pojazd, który będzie służył strażakom ochotnikom w Sobinie posiada zbiornik na 5 tysięcy litrów wody i 6-osobową kabinę. Jest wyposażony w sprzęt umożliwiający m. in. podjęcie działań gaśniczych, działań z zakresu ratownictwa technicznego oraz udzielania pierwszej pomocy. Do Sobina trafi jeszcze w tym roku.

– Strażacy ochotnicy powinni pracować na jak najlepszym, nowoczesnym sprzęcie. Często to oni pierwsi są na miejscu zdarzenia i od czasu ich reakcji nierzadko zależy życie ludzkie. Dlatego stale robimy wszystko, aby zapewnić im jak najlepszy sprzęt. Dziękuję, że w tym działaniu możemy liczyć na wsparcie z funduszy rządowych – skomentował burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Ze względu na trzyosiową konstrukcję o właściwościach terenowych, nowy wóz strażacki będzie można wykorzystywać także do prowadzenia działań ratowniczych na terenach zalesionych i nieużytkach. Druhowie z OSP Sobin co roku wyjeżdżają do działań średnio 80 razy, wspomagają też w swoich zawodowych kolegów z komendy powiatowej PSP. Obecnie w szeregach OSP w Sobinie służy 27 ratowników.

źródło: polkowice.eu

 
osp_sobin (1)
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Wybrane dla Ciebie

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wielkie święto druhów z Sobina. OSP z nowoczesnym wozem bojowym

Strażacy – ochotnicy z Sobina mają nowoczesny, ciężki wóz bojowy. Zakup nowego pojazdu możliwy był dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. W uroczystym przekazaniu KAMAZ-a na polkowickim rynku wzięli udział m.in. minister Krzysztof Kubów, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, burmistrz Łukasz Puźniecki, starosta Kamil Ciupak, radny sejmiku Paweł Kura i wiceszef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony […]

Milion złotych dla powiatu polkowickiego

W ramach trzeciego rozdania z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, powiat polkowicki otrzymał nieco ponad milion złotych. Pieniądze zostaną w całości wykorzystane na inwestycje w oświatę.

3 miliony na rozbudowę i modernizację oczyszczalni w Grębocicach

3 miliony złotych – taka kwota trafiła do kasy gminy Grębocice w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie finansowe przeznaczone było dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię koronawirusa.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.