×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie gmin wysłuchali informacji przedstawionej przez Mariusza Przybylskiego, szefa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Następnie poruszono problemy ratowania i ochrony zabytków. W obu kwestiach samorządowcy mieli wiele pytań. Poruszono np. kwestie opuszczonych zabytków, które z każdym rokiem popadają w ruinę, mimo, iż mają prywatnego właściciela. A tam, gdzie właścicielem są gminy, nierzadko brakuje wystarczających środków finansowych, by przywrócić świetność takim miejscom.

Z samorządowcami spotkał się także wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, który poinformował o uruchomieniu na Dolnym Śląsku 11 punktów odbioru przez gminy węgla. Najbliżej usytuowany zagłębia miedziowego punkt, zlokalizowany będzie prawdopodobnie w Wołowie.

-Takie spotkania są zawsze potrzebne i przynoszą nam, samorządowcom wiele merytorycznych treści. Cieszę się, że do takiego spotkania doszło, wymieniamy się spostrzeżeniami. To także okazja do tego, by otrzymywać od wojewody i podległych mu służb, informacje z pierwszej ręki i wiemy, co w swoich małych ojczyznach robić i jakie przygotowywać projekty – powiedział nam wójt gminy Gaworzyce, Jacek Szwagrzyk.

Konferencja pd hasłem: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn” odbyła się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie.

 

Wybrane dla Ciebie

Gospodarka obiegu zamkniętego panaceum na kryzys?

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy zadajemy sobie pytania: jak wyeliminować marnotrawstwo i zmaksymalizować wykorzystanie surowców i energii? Jak dać drugie życie rzeczom, zamiast produkować odpady? O tym mowa będzie podczas konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Racławicach. Można uczestniczyć w niej także online.

Związek Pracodawców podsumował V edycję programu mentoringowego

Związek Pracodawców Polska Miedź podsumował jubileuszową, piątą edycję programu mentoringowego i jednocześnie rozpoczął szóstą edycję. Uczestnicy spotkania wysłuchali też inspirującego wykładu dr Agnieszki Taurogińskiej – Stich pt. „Świat wartości lidera w praktyce – sprawdzianem wielkości przywództwa w organizacji”. 

Konferencja samorządowców zagłębia miedziowego – podsumowanie

O aktualnej sytuacji samorządów, najtrudniejszych wyzwaniach, już dostępnych i planowanych instrumentach wsparcia inwestycji i rozwoju regionu, rozmawiano podczas dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

Jak wspierać rozwój małych ojczyzn? Konferencja samorządowców

Samorządowcy regionu zagłębia miedziowego biorą udział w konferencji ph: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn”. Spotkanie odbywa się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a organizatorem jest Związek Pracodawców Polska Miedź. 

Filozofia Kaizen w przedsiębiorstwie, czyli jak doskonalić zarządzanie

Czym jest filozofia Kaizen, jak najlepiej wdrożyć jej zasady w funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa, co mówią właściciele firm, którzy odważyli się wdrożyć nowe procedury w zarządzaniu organizacją i zasobem ludzkim.

Uroczysta gala Związku Pracodawców Polska Miedź. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Lokalni samorządowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych, mentorzy i mistrzowie dialogu społecznego, specjaliści od CSR i kreowania wizerunku – wszyscy spotkali się dziś na uroczystej gali Związku Pracodawców Polska Miedź, by podsumować doroczną współpracę i działania. Kulminacyjnym momentem było wręczenie statuetek Asa Związku Pracodawców Polska Miedź.

Na sygnale

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.