×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie gmin wysłuchali informacji przedstawionej przez Mariusza Przybylskiego, szefa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Następnie poruszono problemy ratowania i ochrony zabytków. W obu kwestiach samorządowcy mieli wiele pytań. Poruszono np. kwestie opuszczonych zabytków, które z każdym rokiem popadają w ruinę, mimo, iż mają prywatnego właściciela. A tam, gdzie właścicielem są gminy, nierzadko brakuje wystarczających środków finansowych, by przywrócić świetność takim miejscom.

Z samorządowcami spotkał się także wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, który poinformował o uruchomieniu na Dolnym Śląsku 11 punktów odbioru przez gminy węgla. Najbliżej usytuowany zagłębia miedziowego punkt, zlokalizowany będzie prawdopodobnie w Wołowie.

-Takie spotkania są zawsze potrzebne i przynoszą nam, samorządowcom wiele merytorycznych treści. Cieszę się, że do takiego spotkania doszło, wymieniamy się spostrzeżeniami. To także okazja do tego, by otrzymywać od wojewody i podległych mu służb, informacje z pierwszej ręki i wiemy, co w swoich małych ojczyznach robić i jakie przygotowywać projekty – powiedział nam wójt gminy Gaworzyce, Jacek Szwagrzyk.

Konferencja pd hasłem: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn” odbyła się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie.

 

Wybrane dla Ciebie

Pracodawcy zaprosili samorządowców i przedsiębiorców do Złotoryi

Kilkudziesięciu przedsiębiorców i samorządowców z całego powiatu złotoryjskiego wzięło dziś udział w śniadaniu biznesowym zorganizowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź. Była to doskonała okazja, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się, z jakich funduszy można pozyskać środki na rozwój gospodarczy i inwestycje prorozwojowe.

Skąd i jak pozyskiwać fundusze na inwestycje prorozwojowe?

W najbliższy wtorek, 28 lutego, w Hotelu Gold w Złotoryi, odbędzie się spotkanie wszystkich przedsiębiorców i samorządowców z powiatu złotoryjskiego. Głównym tematem śniadania samorządowo – gospodarczego będzie omówienie możliwych form wsparcia rozwoju ze środków europejskich i krajowych. Organizatorem spotkania jest Związek Pracodawców Polska Miedź.

O dobrych praktykach w relacji samorząd – media. Pouczające szkolenie

Ponad 50 osób wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź poświęconym dobrym praktykom i relacjom na linii samorząd – media. Z dzisiejszych warsztatów, każdy wyniósł coś wartościowego dla siebie, poznał, jak funkcjonują sąsiednie samorządy w zakresie promocji i budowania swojego potencjału. 

Bez silnych pracodawców nie ma silnego regionu

Kilkaset wydarzeń wspierających biznes z obszarów gospodarki, prawa, finansów, nowoczesnych technologii, rozwoju kompetencji zespołów itp. zorganizował w minionym roku Związek Pracodawców Polska Miedź. Okazją do podsumowania działań i przedstawienia planów na przyszłość było Spotkanie Noworoczne ZPPM.

Prestiżowe wyróżnienie dla Związku Pracodawców za mentoring

Związek Pracodawców Polska Miedź otrzymał prestiżowe wyróżnienie za autorski program mentoringowy. Udział w tym projekcie jest bezpłatny, a w ciągu sześciu edycji wzięło w nim udział blisko 130 osób z całego regionu zagłębia miedziowego.

Spotkanie noworoczne władz KGHM, samorządowców i Pracodawców

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprosił dzisiaj wszystkich partnerów – tych biznesowych, jak i samorządowych – na wspólne spotkanie noworoczne. Wśród wielu gości byli m.in. prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot, który od dzisiaj jest także nowym przewodniczącym Rady Związku.