×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Oddaj krew, odbierz bilet na derby. Dobroczynna akcja kibiców i klubu

Przypominamy, że dziś rusza doroczna akcja zbiórki krwi ph: „Miedziana krew” organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków”, grupę ultras OCB’03 i klub KGHM Zagłębie Lubin. W zamian za oddanie życiodajnego płynu, każdy krwiodawca otrzyma voucher na derbowy mecz Zagłębia ze Śląskiem Wrocław.

To już 16. edycja tej dobroczynnej akcji. Chyba nikogo nie musimy przekonywać, dlaczego warto oddawać krew. Wiedzą o tym najlepiej honorowi dawcy, którzy bezinteresownie co jakiś czas pojawiają się w punktach krwiodawstwa.

„Miedziana krew” rusza dziś i potrwa do 15 grudnia.

-W zamian za oddanie krwi, każdy dostanie bezpłatną wejściówkę na mecz Zagłębia ze Śląskiem Wrocław. Zachęcamy jednak do oddawania krwi przez cały czas. Punkt krwiodawstwa przy szpitalu przy Bema czynny jest codziennie od godziny 7 – zachęcają kibice Zagłębia.

A my przypominamy, że derbowy pojedynek Zagłębia ze Śląskiem już w najbliższy piątek, 15 grudnia, Pierwszy gwizdek o godz. 20.30.

 
k1

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.