×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Odpust z paradą muzyczną górniczej orkiestry

Dziś przypadają imieniny patrona Polkowic – świętego Sebastiana. Z tej okazji w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana odbędzie się uroczysty odpust poprzedzony paradą muzyczną w wykonaniu zakładowej orkiestry górniczej ZG Rudna.

Odpust w parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana rozpocznie się o godz. 18. Uroczystość kościelną poprzedzi parada muzyczna w wykonaniu orkiestry górniczej ZG Rudna. Na miejscu, dzięki Centrum Kultury w Polkowicach, będzie można także obejrzeć wystawę zdjęć dokumentującą prace budowlane, które obecnie prowadzone są w świątyni.

 
sebastian

Wybrane dla Ciebie

Kramy i rycerze. Zapraszamy do Polkowic na jarmark św. Sebastiana

Już po raz trzeci do polkowickiego rynku zawita kwiat polskiego rycerstwa. Będą pokazy walk rycerskich, bitwa na miecze, będą średniowieczne kramy i stragany z rękodzielnictwem i kuchnią rycerską. W niedzielę, 10 lipca, w samym centrum Polkowic odbędzie się bowiem Jarmark św. Sebastiana – już oficjalnego patrona miasta.

Święty Sebastian patronem Polkowic. 4 lipca – dzień patrona miasta

Po wielu zabiegach i staraniach, od dziś Polkowice mogą dumnie obnosić się z patronem świętego Sebastiana. Męczennik chrześcijański i święty Kościoła Katolickiego i Prawosławnego został patronem przy jednomyślnej decyzji miejskich rajców i oczywiście aprobacie Stolicy Apostolskiej.

Specjalnie na dzień patrona Polkowic powstała ikona świętego

Dzisiaj obchodzony jest dzień św. Sebastiana – patrona Polkowic. Specjalnie z tej okazji, powstała ikona świętego napisana przez Honoratę Wojczyńską, artystkę plastyka, która znana jest m.in. z prowadzenia warsztatów pisania ikon w krzeszowskim opactwie benedyktynek.

Turniej rycerski, średniowieczne kramy, czyli Jarmark św. Sebastiana

Władze gminy oraz Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców Polkowic i regionu na II Jarmark świętego Sebastiana – patrona Polkowic. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.