×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Ogłosili przetarg na budowę ronda w Głogowie

Władze Głogowa ogłosiły przetarg na budowę ronda turbinowego u zbiegu ulic Piłsudskiego, Poniatowskiego i Legnickiej. Firmy mogą skłądać swoje oferty do 31 marca. Potem zostaną one otwarte i sprawdzone pod względem formalnym.

 

W ramach inwestycji powstanie rondo turbinowe, przebudowana będzie droga główna (DK 12) oraz drogi wojewódzkie. Zakres prac obejmuje również budowę i przebudowę chodników i ścieżek rowerowych,  indywidualnych i publicznych zjazdów. W ramach prac powstanie tez odwodnienie drogi, przeprowadzony zostanie remont rowów drogowych, a na zakończenie rozbudowane zostanie oświetlenie uliczne.

– Miasto wybuduje to potrzebne rondo na nie własnym majątku, bo jest to skrzyżowanie drogi krajowej i dróg wojewódzkich. Przed nami zadanie bardzo duże i skomplikowane. Przebudujemy wloty, ciągi pieszo-jezdne, oświetlenie. Czekają nas utrudnienia w tej części miasta, ale inwestycja poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo na tym wjeździe do Głogowa – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. – Po wyborze firmy i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał cztery miesiące na budowę ronda turbinowego.

Zakres przedmiotu zamówienia:

Parametry techniczne ronda turbinowego: ilość wlotów – 4 ; ilość pasów ruchu – 2.
Nawierzchnie dróg bitumiczne (około 8 500 m2)
Nawierzchnie ciągów pieszo-rowerowych bitumiczne (około 1 100 m2)
Nawierzchnie chodników, zjazdów, zabruków z kostki betonowej (około 1 200 m2)
Nawierzchnie z kostki kamiennej 15/17 ( około 390 m2)
Ścieki uliczne z kostki kamiennej rzędowej (około 1 100 mb).

 
rondo_fota-1200x900
plan-techniczny-dokumentacja-budowy-ronda-w-Glogowie

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.