×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Ogród marzeń w Domu pod Egidą pieczy zastępczej w Polkowicach

Starosta powiatu polkowickiego, Kamil Ciupak, jego zastępca Jan Wojtowicz, strażnicy miejscy, pracownicy PCPR-u zakasali rękawy i wspólnie przygotowali dla podopiecznych ogród z kwiatami i warzywami.

Maj to wyjątkowy miesiąc dla ogrodników, sadowników i rolników. To jeden z najpiękniejszych okresów w całym roku, gdzie rozkwitają kwiaty, rośliny, warzywa i i owoce. Ogrody i sady mienią się paletą barw. Z tej okazji władze powiatu polkowickiego postanowiły wspólnie zadbać o ogród w Domu pod Egidą przy Makowej na Polkowicach Dolnych.

-Mali mieszkańcy wprowadzili się do nowego domu jesienią ubiegłego roku. To ich pierwsza wiosna w nowym miejscu. Teren przy domu jeszcze nie w pełni został zagospodarowany, jednak poprzez takie inicjatywy sukcesywnie dbamy o to, by była to przytulna oaza dla naszych dzieci – podkreśla wicestarosta polkowicki, Jan Wojtowicz.

Starosta Kamil Ciupak i jego zastępca, wspomniany Jan Wojtowicz, ochoczo zabrali się do pracy. W ruch poszły łopata, grabie. W urządzeniu ogrodu marzeń dla podopiecznych z pieczy zastępczej pomogli także funkcjonariusze Straży Miejskiej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Posadzono drzewka owocowe, krzewy ozdobne, a w ogródku warzywnym już niedługo wyrośnie marchewka, pietruszka i inne zdrowe przysmaki.

 

Wybrane dla Ciebie

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Dzień Ziemi uczcili sprzątając Polkowickie Glinianki. Wspaniała akcja!

Zakasali rękawy i „uzbrojeni” w rękawice ochronne oraz worki na śmieci uprzątnęli cały teren Polkowickich Glinianek. A wszystko to z okazji przypadającego dziś Dnia Ziemi.

Wsparcie KGHM w promowaniu idei pieczy zastępczej. „Miedź Rodzinę”

O tym, jak bardzo ważne i istotne dla spółki KGHM są działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, niech świadczy projekt skierowany dla rodzin. W ramach akcji ph: „Miedź Rodzinę”, miedziowa spółka wraz z lokalnymi samorządami poszukują rodzin zastępczych dla potrzebujących dzieci, jednocześnie promując rodzinną opiekę zastępczą w regionie.

Rządowe wsparcie na budowę Fiołkowej na Polkowicach Dolnych

W ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg, gmina Polkowice pozyskała blisko 850 tys. zł. Pieniądze w całości zostaną wydane na budowę ulicy Fiołkowej na Polkowicach Dolnych.

Czas na usamodzielnienie. Czworo nastolatków w nowym mieszkaniu

Dzięki wsparciu gminy Polkowice i powiatu oraz pomocy Fundacji Veritas i ratownikom-górnikom z Maltańskiego Legionu, czworo nastolatków z pieczy zastępczej zamieszkało w swoim nowym domu. Mieszkanie o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych znajduje się w samym centrum miasta. Nowi lokatorzy mają do swojej dyspozycji osobne przestronne, umeblowane pokoje, wspólną kuchnię z jadalnią, salon i łazienkę.

Piękny prezent na Mikołajki od władz gminy i powiatu. „Prawdziwy dom”

Burmistrz Polkowic i starosta powiatu wcielili się dzisiaj w rolę Mikołajów. Łukasz Puźniecki i Kamil Ciupak wręczyli rodzinie zastępczej klucze do nowego, dwupoziomowego mieszkania w centrum miasta. Państwo Daria i Arkadiusz Wróblewscy nie kryli wzruszenia. W nowym lokum wychowywać będą wspólnie siedmioro dzieci.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.