×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Otwarcie drogi powiatowej w Koskowicach. Będzie bezpieczniej

Ważna chwila dla mieszkańców podlegnickich Koskowic. Dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi finansowemu powiatu legnickiego, udało się przebudować i wyremontować niespełna 1,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej z Legnicy w kierunku autostrady A4 w miejscowości Koskowice. W przecięciu wstęgi wzięła udział marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek.

Droga z Legnicy w kierunku autostrady A4 w Koskowicach była jedną z najbardziej niebezpiecznych arterii w powiecie legnickim. Władze powiatu postawiły na kompleksowy remont i przebudowę niespełna 1,5-kilometrowego odcinka.

-Wiem, że ta inwestycja była długo oczekiwana przez mieszkańców Koskowic. Była ona konieczna ze względu na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Dlatego cieszę się bardzo, że dziś możemy otworzyć ten odcinek z pożytkiem i korzyścią dla lokalnej społeczności – powiedziała przecinając wstęgę marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek.

W ramach zadania przebudowano jezdnię, powstały nowe chodniki wraz z kanalizacją deszczową, przebudowano sieć elektroenergetyczną i teletechniczną. Powstały nowe przystanki autobusowe wraz z zatokami, podniesione przejścia dla pieszych z dodatkowym oznakowaniem.

-Cieszę się, że udało nam się zakończyć tę inwestycję właśnie teraz. Mieszkańcy długo czekali na remont, bo ten odcinek rzeczywiście był bardzo niebezpieczny – przypomniał starosta  Adam Babuśka, starosta powiatu legnickiego.

Radości i wzruszenia nie kryła wicestarosta, Janina Mazur.

-Jestem wzruszona , że w końcu ta niezwykle ważna dla mieszkańców powiatu legnickiego, mieszkańców Legnicy inwestycja doczekała się realizacji. A sprawa swoimi korzeniami sięga 2015 roku. W końcu udało się dzięki staraniom władz powiatu, władz gminy Legnickie Pole i dzięki wsparciu rządu zrealizować inwestycję, z której zadowoleni są mieszkańcy Koskowic a my jako powiat tą inwestycją możemy się chwalić – spuentowała wicestarosta legnicki, Janina Mazur.

Remont w pigułce:
w ciągu drogi powiatowej 2177D w m. Koskowice:
– przebudową został objęty odcinek drogi o długości ok. 1460m,
– wybudowano łącznie chodnik o długości 2576 m,
– wybudowano 4 przystanki z zatokami autobusowymi,
– wybudowano 4 oświetlone przejścia dla pieszych z wyspami dzielącymi jezdnię.

Inwestycja realizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg współfinansowana przez Powiat Legnicki i Gminę Legnickie Polekwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to: 4 403 664,50 zł. Całkowita wartość zadania robót budowlanych i nadzoru inwestorskiego czyli wydatków kwalifikowanych to 8 807 329,00 zł.

Wykonawcą zadania jest Konsorcjum firm: BUDRIM Sp. z o. o. oraz Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., które wykonało roboty budowlane o wartości wg umowy 8 696 100,00 zł. Zadanie zostało wykonane w zaplanowanym terminie 15 miesięcy od podpisania umowy (tj. 03.09.2021r.).

 

Wybrane dla Ciebie

Ruszył remont drogi z Naroczyc do Olszan w gminie Rudna

Rozpoczął się remont drogi powiatowej z Naroczyc przez Górzyn do Olszan w gminie Rudna. Wyremontowany zostanie odcinek o łącznej długości blisko 4 kilometrów. Inwestycja współfinansowana jest ze środków gminy Rudna oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Dzięki współpracy z KGHM, przebudują drogę wokół zbiornika odpadów

Dzięki pozyskanej dotacji z KGHM, powiat polkowicki wraz z gminą Grębocice przebudują drogę powiatową w obrębie zbiornika odpadów poflotacyjnych „Żelazny Most”. Chodzi o „wąskie gardło” w miejscowości Grodziszcze. Droga zostanie poszerzona, powstaną nowe piesze i rowerowe ciągi komunikacyjne. 

Będą utrudnienia dla kierowców

Od najbliższego poniedziałku, 20 września, zaczną obowiązywać zmiany w ruchu na trasie Komorniki – Trzebcz. Tego dnia rozpocznie się bowiem ostatni etap remontu i przebudowy fragmentu tej drogi. Cała inwestycja pochłonie pół miliona złotych i potrwa do końca września.

Mieszkańcy Koskowic doczekają się przebudowy drogi. Ważna inwestycja!

Starosta powiatu legnickiego ogłosił dzisiaj przystąpienie do przebudowy drogi w Koskowicach, między Legnicą a miejscowością Ujazd Górny. Z inwestycji najbardziej cieszą się sami mieszkańcy Koskowic, którzy od lat narzekają na wzmożony ruch pojazdów i fatalny stan nawierzchni.

Tragedia na drodze pod Legnicą. Nie żyje 35-letni kierowca

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze między Grzybianami, a Koskowicami w powiecie legnickim. Kierowca fiata jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem. Punto zjechało na przeciwległy pas ruchu i z całym impetem uderzyło w przydrożne drzewo. Niestety kierujący zginął na miejscu.

Umowa na przebudowę drogi w Moskorzynie

Umowę na przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej biegnącej przez Moskorzyn podpisali przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych i przedsiębiorstwa budowlanego z Głogowa. Inwestycję wartą ok. 9 mln zł sfinansuje Gmina Polkowice.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.