×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Otwarcie „Grzybka” już w piątek. Wstęp za symboliczną złotówkę

Polkowicki „Grzybek” już czeka na pierwszych amatorów kąpieli, relaksu i pływania. Cały obiekt przeszedł gruntowną modernizację i dzisiaj robi piorunujące wrażenie. Podgrzewana woda, nowe zjeżdżalnie i wiele innych wodnych atrakcji – dla każdego coś miłego. Nowy „Grzybek” zostanie oficjalnie otwarty już w najbliższy piątek, 21 czerwca. Tego dnia wstęp będzie za symboliczną złotówkę.

Otwarte baseny kąpielowe znane pod wspólną nazwą „Grzybka” to jedno z najbardziej ulubionych miejsc rekreacji i wypoczynku. W sezonie letnim można tam zaobserwować prawdziwe tłumy wypoczywających. W ostatnim czasie popularny „Grzybek” przeszedł gruntowną modernizację.

Na terenie, na którym wcześniej znajdowała się nieczynna niecka rekreacyjna oraz stara, niebieska zjeżdżalnia powstała nowa tzw. część rodzinna z brodzikiem dla dzieci z atrakcjami wodnymi, wodnym placem zabaw oraz bogato wyposażoną niecką rekreacyjną (masażery, gejzery wodne, rwąca rzeka, huśtawka wodna i siatka wspinaczkowa). Dopełnieniem jest jeszcze czterotorowa zjeżdżalnia rodzinna MULTISLIDE oraz zjeżdżalnia-rura o nazwie ANAKONDA.

W ramach modernizacji obiektu zamontowano pompy ciepła, które podgrzewają wodę w nowych nieckach. Basen dla dzieci oraz wodny plac zabaw będą miały wodę o temperaturze około 28 stopni Celsjusza, a część rekreacyjna – 26 stopni. Temperaturę można regulować w zależności od potrzeb.

– Warto wspomnieć, że to, co widać na powierzchni, czyli te wszystkie atrakcje, jak zjeżdżalnie czy wodny plac zabaw, to jest tak naprawdę tylko część inwestycji. Druga część znajduje się pod powierzchnią. To nowo wybudowana „fabryka wody”. W ramach tej inwestycji wymieniono wszelkie rury, wybudowano nowoczesną stację uzdatniania wody. Dzięki temu, woda w nieckach jest czysta, uzdatniona, a także właśnie podgrzewana – mówi Sebastian Sypko, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Na potrzebny obsługi nowej części „Grzybka” wybudowano nową stację uzdatniania wody. W ramach modernizacji odnowiono również tereny zielone przy nieckach basenowych. Zamontowano nowe sanitariaty, jest nowy trawnik i maszty zacieniające. Cała inwestycja pochłonęła 32 mln, z czego 18 milionów gmina pozyskała w ramach Polskiego Ładu.

Nowy „Grzybek” zostanie otwarty w piątek, 21 czerwca, o godz. 15. Baseny będą czynne codziennie od godz. 10. do 19. Poza weekendem otwarcia, bilet normalny będzie kosztował 20zł, a ulgowy 10zł.

Szczegółowy cennik korzystania z polkowickich basenów.

 
g2

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.