×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Owczarek trafił do DIOZ. Jest w stanie krytycznym

Owczarek odebrany z jednego z lubińskiego mieszkanie przeżył kolejną dobę. To bardzo młody pies, który ponoć był prezentem na komunie dla dziecka, jest w stanie krytycznym.

Inspektorzy DIOZ, którzy przejęli zaniedbanego owczarka od lubińskiego TOZ musieli zgolić psu sierść. Dopiero wtedy zobaczyli jak długo zwierzę musiało cierpieć. Pierwsza doba pokazała długotrwałe zaniedbania ze strony właścicieli psa. Jeśli faktycznie pies był komunijnym prezentem – jak twierdzą przedstawiciele DIOZ – to od dawna był głodzony. Ten około 2-letni pies, sama skóra i kości. Pies jest drastycznie zagłodzony, odwodniony, nie ma siły ustać na własnych łapach. Wygląda tragicznie, a jego wyniki są jeszcze gorsze.

DIOZ nie ukrywa, że pies nadal jest w stanie krytycznym.

– Psiak jest w stanie krytycznym, ale ma ogromną wolę życia! Robimy wszystko, by przywrócić mu normalność! Psie dziecko chce żyć! – czytamy na stronie DIOZ.

Do sprawy będziemy wracać.

 
2
3
4
dd

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.