×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Pamiętamy – Rudna 1981r. Konkurs wspomnieniowy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zachęca do udziału w konkursie wspomnieniowym ph: „Pamiętamy – Rudna 1981”. Wystarczy spisać na kartce papieru własne lub zasłyszane od świadków, fakty dotyczące protestów górniczych i pacyfikacji kopalni ZG Rudna Główna i ZG Rudna Zachodnia.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców powiatu polkowickiego od 13. roku życia wzwyż.

– Zachęcamy świadków bolesnych wydarzeń z grudnia 1981 roku, ich bliskich, przyjaciół do spisania zapamiętanych faktów, emocji i przeżyć. Pragniemy w ten sposób zatrzymać wspomnienia, one stanowią cząstkę naszego dziedzictwa. Chodzi o zapis wspomnień dotyczących historycznych wydarzeń z naszego regionu. Może to być zapis własnych lub zasłyszanych od świadków wydarzeń, relacji, faktów dotyczących protestów górniczych i pacyfikacji kopalń Rudna Główna i Rudna Zachodnia w grudniu 1981 roku – zachęcają pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

Prace należy dostarczyć do 9 października i będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 13 – 18 lat oraz powyżej 19 lat. Każdy z uczestników może zgłosić jedną autorską pracę, wydrukowaną na kartce formatu A4, maksymalnie pięć stron: osobiście, mailem na adres: [email protected] lub listownie na adres organizatora: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach, ul. Skalników 6, 59-101 Polkowice, z dopiskiem „Pamiętamy- Rudna 1981”.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie Internetowej biblioteki oraz na profilu w portalu społecznościowym. Regulamin oraz oświadczenia znajdują się TUTAJ.

Konkurs jest częścią projektu „Kulturalny galimatias”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

 
pamietamy-aktualnosci1

Wybrane dla Ciebie

Górnicza szóstka w kopalni ZG Rudna. Przysypany operator maszyny

Siedem zastępów ratownictwa górniczo-hutniczego brało udział w akcji dotarcia do przysypanego górnika. Do wypadku doszło dzisiaj około 2.15 nad ranem w rejonie GG-1 kopalni ZG Rudna. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

„Gawo-Życie” – wyjątkowa publikacja pisana przez mieszkańców

W gminie Gaworzyce przygotowują się do wydania wyjątkowej publikacji. „Gawo-Życie” to opowieść o interesujących ludziach i ciekawych miejscach. Autorzy zapraszają i zachęcają wszystkich mieszkańców gminy do podzielenia się swoimi wspomnieniami. Część kosztów związanych z wydaniem tej szczególnej dla gminy publikacji, pokryje Fundacja KGHM Polska Miedź.

Pochwal się swoim balkonem i wygraj nagrody

Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniej ukwiecony balkon. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 sierpnia. Liczy się różnorodność, oryginalność i kolorystyka.

Mobilne punkty szczepień przy oddziałach KGHM. Dzisiaj czas na hutę

Spółka KGHM nadal zachęca swoich pracowników do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Specjalnie w tym celu w oddziałach firmy pojawiły się już pierwsze mobilne punkty szczepień. Była już Rudna i Polkowice – Sieroszowice. Kolejny punkt organizowany jest dzisiaj na parkingu przy budynku głównym Huty Miedzi Głogów.

Popisz się swoją wiedzą na temat KGHM. Trwa jubileuszowy konkurs

Tylko do 5 lipca potrwa jubileuszowy konkurs „Szlakiem Miedzi – 60 lat Miedziowego Odkrywcy, Giganta, Wizjonera”. Uczestnicy muszą odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Na zwycięzców zabawy czekają atrakcyjne nagrody!

Wspólny występ orkiestr na 60-lecie KGHM. Przemarsz ulicami Lubina

Takiego wydarzenia w 60-letniej historii KGHM jeszcze nie było. Z okazji jubileuszu Polskiej Miedzi, połączone orkiestry trzech zakładów górniczych i oddziału Huty Miedzi Głogów, przeszły dziś ulicami Lubina prezentując mieszkańcom swoje muzyczne umiejętności. Orkiestrom towarzyszyły mażoretki z HM Głogów. Kolejne przemarsze zaplanowano także w Legnicy, Głogowie i Polkowicach.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.