Kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia na skrzyżowaniu Hutniczej z Al. Kaczyńskiego w Lubinie. Droga była całkowicie zasypana śniegiem. Dopiero policja wezwała służby drogowe, by odśnieżyły ten fragment jezdni. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, bo w mieście wciąż jeździ się ciężko.
Od samego rana służby drogowe mają pełne ręce roboty. Najwyraźniej jednak zapomniano o jednej z ważniejszych arterii w mieście. W rejonie skrzyżowania Hutniczej z Al. Kaczyńskiego panował istny armageddon. Droga nie była wystarczająco odśnieżona. Jeden z tirów „zakopał” się w śniegu i utknął.
Na miejscu pojawił się patrol lubińskiej drogówki, który wezwał służby drogowe. Po kilkunastu minutach na skrzyżowaniu pojawiły się dwa pługopiaskarki, które odśnieżyły drogę i dopiero wtedy funkcjonariusze puścili ruch.
W mieście nadal jeździ się ciężko, dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.
Prognozy synoptyków sprawdziły się w stu procentach. W całym regionie zagłębia miedziowego od rana pada śnieg. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący do 60 km/h. Na drogach panują trudne warunki do jazdy, dlatego kierowcy – uważajcie na siebie!
W całym regionie panują trudne warunki na drogach. Ciągłe opady śniegu spowodowały, że w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Uważajmy na siebie.
Czy pierwsze opady śniegu z deszczem zapowiadają rychłe nadejście zimy? Władze Polkowic już są przygotowane na taki scenariusz. Przy okazji przypominają zarządcom i administratorom budynków o obowiązku zimowego utrzymania posesji.
Służby drogowe w Polkowicach podsumowały tegoroczną „Akcję zima”. W ciągu całego okresu, pługopiaskarki pokonały prawie 7 tysięcy kilometrów – tylko w obrębie granic miasta. – To była trudna zima dla służb zajmujących się utrzymaniem dróg – przyznaje Marzena Olejnik z polkowickiego ratusza.
W ciągu zaledwie dwóch dni służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w gminie Polkowice, przejechały ponad tysiąc kilometrów, zużyły ponad 100 ton soli i wysypały 70 ton piasku. To trzykrotnie więcej sił i środków, niż wykorzystano w całym grudniu i połowę tego, co wydano w styczniu.
W całym regionie panują trudne warunki do jazdy. Padający śnieg nie ułatwia życia kierowcom ani pieszym. Służby drogowe nie nadążają z odgarnianiem grubej warstwy śniegu. Na drogach doszło już do wielu kolizji i stłuczek. Kierowcy pojazdów ciężarowych mają problemy z podjazdem. Policjanci apelują o ostrożność i zachowanie rozwagi.
Już jutro, 26 kwietnia, tor w Krzydłowicach ponownie stanie się areną ekstremalnych motoryzacyjnych zmagań. Wiosenna edycja WRAK-RACE Krzydłowice to wydarzenie, którego nie możecie przegapić. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.
Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!