×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Pierwszy butelkomat stanął w Legnicy

Już blisko dwa lata Legnica prowadzi ekologiczną akcję „Zrywam z plastikiem”. Udało się pozyskać wielu partnerów akcji. Ostatnio przyłączył się do niej sklep Decathlon, który zainstalował pierwszy w Legnicy automatyczny butelkomat.

Każdy mieszkaniec, zamiast wyrzucać puste plastikowe butelki o różnych rozmiarach do kontenerów śmieciowych, może je włożyć do butelkomatu i uzyskać premię w postaci 5 punktów. Urządzenie wystawia mu pokwitowanie. Gdy zbierze 1000 punktów, otrzymuje bon o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon.

Bardzo nas cieszy współpraca z nowym partnerem – mówiła podczas konferencji prasowej zastępczyni prezydenta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz. – Na razie to jeszcze akcja edukacyjna, ale wierzę, że zachęci inne firmy i sklepy, by mogło z butelkomatów korzystać jak najwięcej legniczan. To się opłaca, a każde takie działanie ma wielki sens – podkreśliła.

Firma Decathlon otrzymała od pani wiceprezydent certyfikat partnerstwa w ramach ekologicznego projektu „Zrywam z plastikiem”.

Projekt współtworzymy z firmą Sortbox, producentem butelkomatów, która użyczyła nam urządzenie na rok. Bardzo wierzę w ten projekt – mówił Mateusz Martin, lider sklepu. – Zachęcamy wszystkich do oddawania butelek. Mamy też zawarte porozumienie z Legnickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na odbiór plastikowych butelek i segregowanie ich na składowisku.

Butelkomat przyjmuje jedynie czyste, niezgniecione butelki z polskiej dystrybucji. Nakrętki trafiają na cele charytatywne do odrębnego pojemnika. Cała procedura zdawania butelek jest prosta i przedstawiona graficznie na urządzeniu. Za każdą włożoną butelkę osoba zdająca otrzymuje 5 punktów. Następnie pobiera kupon. By otrzymać korzyści musi mieć aktywną Kartę Decathlon oraz pobraną aplikację Ekobox, która zlicza punkty. Na koniec otrzymamy bony, za które można zrobić zakupy.