×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Pierwszy butelkomat stanął w Legnicy

Już blisko dwa lata Legnica prowadzi ekologiczną akcję „Zrywam z plastikiem”. Udało się pozyskać wielu partnerów akcji. Ostatnio przyłączył się do niej sklep Decathlon, który zainstalował pierwszy w Legnicy automatyczny butelkomat.

Każdy mieszkaniec, zamiast wyrzucać puste plastikowe butelki o różnych rozmiarach do kontenerów śmieciowych, może je włożyć do butelkomatu i uzyskać premię w postaci 5 punktów. Urządzenie wystawia mu pokwitowanie. Gdy zbierze 1000 punktów, otrzymuje bon o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon.

Bardzo nas cieszy współpraca z nowym partnerem – mówiła podczas konferencji prasowej zastępczyni prezydenta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz. – Na razie to jeszcze akcja edukacyjna, ale wierzę, że zachęci inne firmy i sklepy, by mogło z butelkomatów korzystać jak najwięcej legniczan. To się opłaca, a każde takie działanie ma wielki sens – podkreśliła.

Firma Decathlon otrzymała od pani wiceprezydent certyfikat partnerstwa w ramach ekologicznego projektu „Zrywam z plastikiem”.

Projekt współtworzymy z firmą Sortbox, producentem butelkomatów, która użyczyła nam urządzenie na rok. Bardzo wierzę w ten projekt – mówił Mateusz Martin, lider sklepu. – Zachęcamy wszystkich do oddawania butelek. Mamy też zawarte porozumienie z Legnickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na odbiór plastikowych butelek i segregowanie ich na składowisku.

Butelkomat przyjmuje jedynie czyste, niezgniecione butelki z polskiej dystrybucji. Nakrętki trafiają na cele charytatywne do odrębnego pojemnika. Cała procedura zdawania butelek jest prosta i przedstawiona graficznie na urządzeniu. Za każdą włożoną butelkę osoba zdająca otrzymuje 5 punktów. Następnie pobiera kupon. By otrzymać korzyści musi mieć aktywną Kartę Decathlon oraz pobraną aplikację Ekobox, która zlicza punkty. Na koniec otrzymamy bony, za które można zrobić zakupy.

 

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]