×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z wizytą u podopiecznych SOSW

Z okazji Mikołajek, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin odwiedzili dziś podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie. W rolę Mikołajów wcielili się Aleks Ławniczak i Kacper Chodyna.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Posłuchaj Piłkarza” i „Mie(dź) Apetyt na Czytanie”, którą Zagłębie współorganizuje wraz ze spółką KGHM Polska Miedź S.A. Podczas wizyty, klubowa maskotka Zagłębia, obdarowała podopiecznych ośrodka prezentami.

Na nudę nie mogli narzekać sami piłkarze, którzy najpierw przeczytali dzieciom krótkie, świąteczne opowiadanie, a potem wspólnie dekorowali słodkie pierniki. Całe wydarzenie przebiegło w świątecznej atmosferze i z pewnością było niezapomnianym dniem dla wszystkich dzieci.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.