×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Po raz kolejny rozmawiali o ścinawskim skateparku

Przedstawiciel firmy TECHRAMPS z Karkowa Jakub Pawlikowski, burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, urzędnicy odpowiedzialni za budowę ścinawskiego skateparku, a także jego przyszli użytkownicy czyli ścinawska młodzież, wzięli udział w kolejnych już konsultacjach w sprawie tej wyczekiwanej inwestycji.

Ścinawska młodzież, która po zakończeniu budowy skateparku będzie szaleć na rampach ćwicząc swoje umiejętności, to ważny głos w procesie projektowania tego jak ostatecznie będzie wyglądał skatepark.

– Osobiście jestem zbudowany dzisiejszymi rozmowami. To była merytoryczna dyskusja, a z doświadczenia wiem, że nie zawsze udaje się w ten sposób znaleźć konsensus. Ze ścinawską młodzieżą przedstawialiśmy swoje argumenty, dokonywaliśmy korekt, znajdując wzajemne zrozumienie – relacjonował po spotkaniu Jakub Pawlikowski.

Ścinawski skatepark zaprojektowany został w formie litery V, co pozwoli na stworzenie dwóch odrębnych sekcji. Wymiary obiektu to 24 m x 34 m. Tor narysowano jako street’owo-lotny, dzięki czemu będzie na nim można ćwiczyć triki techniczne i skoki. Tam będą mogli jeździć fani rolek, deskorolek, rowerów bmx i hulajnóg.

Jak informują przedstawiciele ścinawskiego magistratu – najważniejsza sugestia ze spotkania dotyczyła powiększenia sekcji street, oczywiście kosztem zmian w strefie flay. Projekt nie jest jeszcze ostateczny, a urzędnicy czekają jeszcze na uwagi osób, które z różnych względów nie mogły wziąć udziału w spotkaniu. Uwagi można zgłaszać najpóźniej do przyszłej środy, do godziny 15.00 na adres e-mail: [email protected].

 
1-tytulowe-800x445
2-2-1536x1145
3
3-1
4
5-1
6-1-1536x1138

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.