×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Po wielu latach do Przemkowa powrócił Bieg Orłana

Ponad 400 młodych osób stawiło się na starcie Biegu Orłana, który zorganizowano na Leśnej Górce w Przemkowie. Zawodnikom kibicowali gospodarz – burmistrz Jerzy Szczupak i starosta polkowicki, Kamil Ciupak. W tym biegu wszyscy byli zwycięzcami.

Bieg Orłana wrócił do Przemkowa po wielu latach. Epidemia koronawirusa skutecznie storpedowała rozgrywanie tej imprezy. Dzisiaj, za organizację wzięło się Centrum Aktywności „Leśna Górka”, dawny Ośrodek Wczasów Dziecięcych. Na starcie stanęło ponad 400 młodych uczestników.

-Orłan to orzeł, a orzeł do skrzydła – symbol zwycięstwa, dlatego podpisujemy się pod tym wydarzeniem, bo wierzymy w sukcesy wszystkich, którzy przyjeżdżają do naszego Centrum Aktywności po to, by się rozwijać. Rozwijać skrzydła – tłumaczy Paweł Krawczonek, dyrektor Centrum Aktywności „Leśna Górka w Przemkowie, prywatnie pasjonat pszczelarstw i właściciel własnej pasieki.

W Biegu Orłana nie liczyło się miejsce, a udział. Frekwencja dopisała.

-To kolejna forma aktywności do której zachęcamy. Ten obiekt żyje, a dzisiejsze wydarzenie jest tego najlepszym przykładem. Poprzez takie działania chcemy dotrzeć z naszą oferta do szerokiej grupy odbiorców, bo wszystkim nam zależało by ta placówka była aktyna i funkcjonowała jeszcze lepiej – zaznaczył Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Duch walki i sportowej rywalizacji było widać już w startach najmłodszych uczestników zawodów. Startowano w dwóch grupach. Osobno dziewczynki i chłopcy. Nagrodą dla wszystkich były pamiątkowe dyplomy oraz medale dla zwycięzców. Rozdawano również słodkie odpowiedniki medali wykonane z piernika.

-Mamy nadzieję, że orzeł, który wylądował dziś na Leśnej Górce zostanie tu na zawsze, a za rok będziemy mieli do zaproponowania biegi z formułą otwartą dla wszystkich, tak jak odbywało się to przed laty – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

 
IMG_8840 (2)
IMG_8877 (2)
IMG_8883 (2)
IMG_8896 (2)
IMG_8948 (2)
IMG_8952 (2)
IMG_8975 (2)

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.