×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Po wielu latach do Przemkowa powrócił Bieg Orłana

Ponad 400 młodych osób stawiło się na starcie Biegu Orłana, który zorganizowano na Leśnej Górce w Przemkowie. Zawodnikom kibicowali gospodarz – burmistrz Jerzy Szczupak i starosta polkowicki, Kamil Ciupak. W tym biegu wszyscy byli zwycięzcami.

Bieg Orłana wrócił do Przemkowa po wielu latach. Epidemia koronawirusa skutecznie storpedowała rozgrywanie tej imprezy. Dzisiaj, za organizację wzięło się Centrum Aktywności „Leśna Górka”, dawny Ośrodek Wczasów Dziecięcych. Na starcie stanęło ponad 400 młodych uczestników.

-Orłan to orzeł, a orzeł do skrzydła – symbol zwycięstwa, dlatego podpisujemy się pod tym wydarzeniem, bo wierzymy w sukcesy wszystkich, którzy przyjeżdżają do naszego Centrum Aktywności po to, by się rozwijać. Rozwijać skrzydła – tłumaczy Paweł Krawczonek, dyrektor Centrum Aktywności „Leśna Górka w Przemkowie, prywatnie pasjonat pszczelarstw i właściciel własnej pasieki.

W Biegu Orłana nie liczyło się miejsce, a udział. Frekwencja dopisała.

-To kolejna forma aktywności do której zachęcamy. Ten obiekt żyje, a dzisiejsze wydarzenie jest tego najlepszym przykładem. Poprzez takie działania chcemy dotrzeć z naszą oferta do szerokiej grupy odbiorców, bo wszystkim nam zależało by ta placówka była aktyna i funkcjonowała jeszcze lepiej – zaznaczył Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Duch walki i sportowej rywalizacji było widać już w startach najmłodszych uczestników zawodów. Startowano w dwóch grupach. Osobno dziewczynki i chłopcy. Nagrodą dla wszystkich były pamiątkowe dyplomy oraz medale dla zwycięzców. Rozdawano również słodkie odpowiedniki medali wykonane z piernika.

-Mamy nadzieję, że orzeł, który wylądował dziś na Leśnej Górce zostanie tu na zawsze, a za rok będziemy mieli do zaproponowania biegi z formułą otwartą dla wszystkich, tak jak odbywało się to przed laty – spuentował burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

 
IMG_8840 (2)
IMG_8877 (2)
IMG_8883 (2)
IMG_8896 (2)
IMG_8948 (2)
IMG_8952 (2)
IMG_8975 (2)

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.