×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Pobiegli na Grzybową Górę i zebrali ponad 25 tysięcy!

Dokładnie 25,5 tys. zł udało się zebrać dzisiaj w trakcie imprezy charytatywnej organizowanej między innymi przez Stowarzyszenie Grzybowa Góra. Jak co roku było dużo biegania, ale też liczne pokazy, wystawa AmCarów i występy. Nie zabrakło słodkości i stanowisk masażystów – wszystko by pomagać!

 

W tym roku celem zbiórki było wsparcie Agnieszki Brody, mamy dwóch chłopców, zmagającej się ze stwardnieniem rozsianym.

– Agnieszka Broda to dzielna mama dwóch małych chłopców, która jest przykuta do wózka inwalidzkiego z powodu stwardnienia rozsianego. Niestety zachorował także jej mąż, który zmarł w tym roku. Trudno sobie nawet wyobrazić jaki ciężar dźwiga. Zebrane środki przeznaczone zostaną na leczenie Agnieszki i tym samym na poprawienie bytu rodziny – mówi Aleksandra Kurek, organizatorka wydarzenia.

Pierwsi śmiałkowie wystartowali już o 6 rano. Mieli do przebiegnięcia 54 kilometry, bo dzisiaj po raz pierwszy wyznaczono trasę dla ultramaratończyków. 10 razy na Grzybową Górę – choć w kółko, to robi wrażenia. Ale wiemy, że byli i tacy biegacze, którym ostatecznie wyszło ponad 60 kilometrów! Najdłuższe dystanse wybrało około 40 biegaczy. Pozostali zdecydowali się sztandarowy bieg na Grzybową Górę na dystansie 5 kilometrów. Tu na starcie stawiło się aż 150 osób! Oczywiście nie można zapomnieć o najmłodszych. W tym roku ponad 60 dzieciaków walczyło o medale! Zabawa była naprawdę przednia.

– Trasa przebiegła jak zawsze przez naszą Grzybową Górę, przez tereny leśne i Koźlice. Pogoda nam dopisała, atmosfera jest cudowna, mamy pyszne jedzenie, słychać ryk samochodów, o to nam chodziło – przyznała Agnieszka Kurek. – Dajemy z siebie wszystko. Staramy się by każdy znalazł tu coś dla siebie. To nie jest tylko impreza dla biegaczy. Ci co nie biegają mogą skorzystać masaży, obejrzeć pokazy, wypić pyszną kawę czy zjeść ciasto.

W Koźlicach na wystawie AmCarów można było zobaczyć kilka pięknych samochodów – Mustangów, Dodge’ów i Jeepy’ów. Na boisku pokaz sztuk walki zaprezentowali podopieczni Klubu Sztuk Walki Tygrys z Lubina. Były też licytacje ciekawych przedmiotów i voucherów, gry i zabawy od Animki, tradycyjnie dmuchańce i konkurs cegiełkowy. Po raz pierwszy do zabawy włączyły się również mażoretki z Gminy Rudna.

 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.