×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Pobiegli na Grzybową Górę i zebrali ponad 25 tysięcy!

Dokładnie 25,5 tys. zł udało się zebrać dzisiaj w trakcie imprezy charytatywnej organizowanej między innymi przez Stowarzyszenie Grzybowa Góra. Jak co roku było dużo biegania, ale też liczne pokazy, wystawa AmCarów i występy. Nie zabrakło słodkości i stanowisk masażystów – wszystko by pomagać!

 

W tym roku celem zbiórki było wsparcie Agnieszki Brody, mamy dwóch chłopców, zmagającej się ze stwardnieniem rozsianym.

– Agnieszka Broda to dzielna mama dwóch małych chłopców, która jest przykuta do wózka inwalidzkiego z powodu stwardnienia rozsianego. Niestety zachorował także jej mąż, który zmarł w tym roku. Trudno sobie nawet wyobrazić jaki ciężar dźwiga. Zebrane środki przeznaczone zostaną na leczenie Agnieszki i tym samym na poprawienie bytu rodziny – mówi Aleksandra Kurek, organizatorka wydarzenia.

Pierwsi śmiałkowie wystartowali już o 6 rano. Mieli do przebiegnięcia 54 kilometry, bo dzisiaj po raz pierwszy wyznaczono trasę dla ultramaratończyków. 10 razy na Grzybową Górę – choć w kółko, to robi wrażenia. Ale wiemy, że byli i tacy biegacze, którym ostatecznie wyszło ponad 60 kilometrów! Najdłuższe dystanse wybrało około 40 biegaczy. Pozostali zdecydowali się sztandarowy bieg na Grzybową Górę na dystansie 5 kilometrów. Tu na starcie stawiło się aż 150 osób! Oczywiście nie można zapomnieć o najmłodszych. W tym roku ponad 60 dzieciaków walczyło o medale! Zabawa była naprawdę przednia.

– Trasa przebiegła jak zawsze przez naszą Grzybową Górę, przez tereny leśne i Koźlice. Pogoda nam dopisała, atmosfera jest cudowna, mamy pyszne jedzenie, słychać ryk samochodów, o to nam chodziło – przyznała Agnieszka Kurek. – Dajemy z siebie wszystko. Staramy się by każdy znalazł tu coś dla siebie. To nie jest tylko impreza dla biegaczy. Ci co nie biegają mogą skorzystać masaży, obejrzeć pokazy, wypić pyszną kawę czy zjeść ciasto.

W Koźlicach na wystawie AmCarów można było zobaczyć kilka pięknych samochodów – Mustangów, Dodge’ów i Jeepy’ów. Na boisku pokaz sztuk walki zaprezentowali podopieczni Klubu Sztuk Walki Tygrys z Lubina. Były też licytacje ciekawych przedmiotów i voucherów, gry i zabawy od Animki, tradycyjnie dmuchańce i konkurs cegiełkowy. Po raz pierwszy do zabawy włączyły się również mażoretki z Gminy Rudna.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.