×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

Podpisali porozumienie. W Lubinie rusza biuro paszportowe

Już od początku sierpnia w budynku starostwa powiatowego w Lubinie, swoją działalność rozpocznie terenowe biuro paszportowe. Obsługiwać będzie mieszkańców powiatu lubińskiego i polkowickiego. Zainteresowani wyrobieniem sobie paszportu, już mogą rejestrować wnioski.

Do tej pory mieszkańcy powiatów lubińskiego i polkowickiego składali wnioski o wydanie paszportu w delegaturze w Legnicy. Od początku sierpnia będą mogli to uczynić w siedzibie starostwa w Lubinie. To spore udogodnienie i komfort dla mieszkańców.

Dzisiaj w sali konferencyjnej starostwa doszło do podpisania porozumienia między wojewodą dolnośląskim, a starostą powiatu lubińskiego. W uroczystości wzięli udział radni, urzędnicy i przedstawiciele lokalnych władz gminy wiejskiej Lubin, Rudnej i Ścinawy.

Biuro paszportowe będzie znajdować się na drugim piętrze starostwa, w sąsiedztwie biura komunikacji.

 

Wybrane dla Ciebie

Pięć tysięcy wniosków o wydanie paszportu. Rekord w powiecie

Blisko 5 tysięcy wniosków o wydanie paszportu złożono w ubiegłym roku w terenowej placówce Biura Paszportowego w Polkowicach. To dowodzi, jak bardzo potrzebna była ta instytucja. – Wszystkim nam zależało, by mieszkańcy mieli szybki i komfortowy dostęp do tych usług – przypomina starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Starosta nagrodził najlepszych uczniów. Stypendia wręczone

Sześcioro uczniów ze szkół powiatu polkowickiego otrzymało stypendia naukowe ufundowane przez władze starostwa. Są to nagrody, na które zapracowali uczniowie w poprzednim roku szkolnym. Czworo z nich uczęszcza do polkowickiego Zespołu Szkół, zaś pozostała dwójka do Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

O bitwach legnickich wiedzą bardzo dużo. Konkurs rozstrzygnięty

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego pn: „Opowieści o Bitwach Legnickich”. Na konkurs łącznie wpłynęło 19 prac. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo wszyscy autorzy wykazali się wiedzą historyczną, przedstawiając w ciekawy sposób dzieje bitew legnickich. 

W Polkowicach rozpoczynają procedurę nadawania uchodźcom numeru PESEL

Gmina Polkowice przygotowuje się do dużej operacji legalizacji pobytu uchodźców z Ukrainy. Obywatele sąsiedniego kraju będą mogli wyrobić sobie numer PESEL i dzięki temu skorzystać z różnych programów pomocowych oferowanych przez lokalny samorząd.

Stadion Górniczy powrócił do macierzy. Zagłębie właścicielem obiektu!

Legendarny Stadion Górniczy powrócił na stałe do Zagłębia Lubin. Po latach dzierżawienia, władze miedziowego klubu wykupiły od Skarbu Państwa obiekt z całą wewnętrzną infrastrukturą. Transakcja opiewała na 1,7 mln zł. Stary stadion zostanie podzielony na dwa, mniejsze boiska, które posłużą dzieciom i młodzieży.

Ponad 11 milionów złotych dla gminy Lubin z Polskiego Ładu!

Rekordową sumę – 11,1 mln zł – z Polskiego Ładu w pierwszym naborze otrzymała gmina Lubin. Pieniądze zostaną przeznaczone na oczyszczalnię ścieków w Oborze, przebudowę dróg oraz budowę żłobka i przedszkola. Symboliczny czeka, zastępcy wójta Bartoszowi Chojnackiemu, przekazał Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. 

Sport

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.

Na sygnale

Ruszyła na czerwonym świetle. Nikomu nic się nie stało

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło dziś przed południem w okolicach kościoła św. Jana Bosko na lubińskim osiedlu Polne. Kierująca renault, 49-letnia kobieta, wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzyła w prawidłowo jadącego kierowcę toyoty. 

Rozmaitości

Posprzątali polkowicką Ścieżkę Zdrowia. Worki pełne śmieci

Zakasali rękawy i uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wybrali się na teren polkowickiej Ścieżki Zdrowia, by uprzątnąć to, co zostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści. Po niespełna dwóch godzinach pracy, uzbierał się całkiem duży stos śmieci.