×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Podpowiedzą, jak skutecznie pozyskiwać fundusze unijne

Już jutro, we wtorek, 18 czerwca, w siedzibie Branżowego Centrum Umiejętności w Lubinie, odbędzie się interesujące spotkanie poświęcone pozyskiwaniu funduszy unijnych. Spotkanie organizują Związek Pracodawców Polska Miedź, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr.

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich, ale wcześniej należało potwierdzić swój udział.

Agenda spotkania prezentuje się następująco:

Fundusze unijne dla firm w ramach budżetu na lata 2021-2027 – Dolny Śląsk, Aleksandra Kukuła, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy;

Dotacje na rozwój kompetencji pracowników, Joanna Milczarz, Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego i Usług Finansowych Agencja Rozwoju Regionalnego „ARLEG” S.A;

Dyskusja, konsultacje indywidualne.

Przedsiębiorcy oraz ich pracownicy z obszaru województwa dolnośląskiego będą mogli skorzystać z dotacji na rozwój kompetencji pracowników zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami pracodawców oraz z usług rozwojowych odpowiadających na ich potrzeby. Wsparcie udzielane będzie z wykorzystaniem popytowego mechanizmu finansowania usług rozwojowych – system popytowy w oparciu o Bazę Usług Rozwojowych.

Maksymalna wartość dofinansowania do szkoleń/usług doradczych/studiów podyplomowych wyniesie do 70%, jeśli przedsiębiorstwo bez względu na jego wielkość spełni jeden z poniższych warunków:

1) przedsiębiorstwo prowadzi działalność przyczyniającą się do rozwoju inteligentnych specjalizacji województwa wskazanych w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030;

2) usługa rozwojowa kończy się nabyciem i/lub potwierdzeniem kwalifikacji zarejestrowanych w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji lub znajdujących się w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Poziom dofinansowania pojedynczej usługi rozwojowej dla jednego przedsiębiorcy lub pracownika wydelegowanego przez przedsiębiorcę: 10 000 PLN netto (z wkładem własnym przedsiębiorcy), bez względu na wartość tej usługi i poziom wsparcia, z zastrzeżeniem limitu wartości dofinansowania umowy wskazanego poniżej.

Maksymalna wartość dofinansowania umowy dla jednego przedsiębiorstwa:

25 000,00 zł dla mikro przedsiębiorcy,

45 000,00 zł dla małego przedsiębiorcy,

65 000,00 zł dla średniego przedsiębiorcy,

100 000,00 zł dla dużego przedsiębiorcy.

Wsparcie będzie polegało na refundacji wydatków poniesionych przez przedsiębiorstwo. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z unijnego wsparcia i do udziału w spotkaniu, eksperci udzielą wszelkich informacji o dostępnych programach i dotacjach.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, w godz. 12.30 – 14.30. Miejsce: Branżowe Centrum Umiejętności, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 172A (Poligon MCKK, w sąsiedztwie stacji benzynowej Pieprzyk).

 
fundusze

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.