×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Podsumowanie roku na Uniwersytecie Dziecięcym UJW

„Odkrywcy” i „Matmaland”, to dwa sztandarowe projekty Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dedykowane najmłodszym i nieco starszym słuchaczom. Podczas uroczystego spotkania w siedzibie uczelni, starszym „studentom” wręczono certyfikaty znajomości języka angielskiego za przystąpienie do międzynarodowego egzaminu Cambridge.

Uniwersytet Dziecięcy działa przy Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2017r. i finansowany jest z budżetu gminy Polkowice. W 2021r. uczelnia rozpoczęła edukację w ramach trzech modułów tematycznych: „Odkrywcy”, „Językowcy” i „Matmaland”.

-Uczestnicy dziecięcych modułów kształcenia w Uczelni Jana Wyżykowskiego to najlepsza inwestycja w przyszłość naszej gminy. Cieszę się, że zajęcia cieszą się tak dużym zainteresowaniem. To bardzo dobry projekt – zauważa burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

„Odkrywcy” uczestniczą w warsztatach, poznając tajniki nauki oraz ciekawostki otaczającego nas świata, a „Matmaland” to program, dzięki któremu miłośnicy matematyki rozkochają się w niej jeszcze bardziej a ci, którzy matmy trochę się boją, dowiedzą się, że zabawa z nią rozwija i może sprawiać frajdę.

– Wręczyliśmy dyplomy i upominki absolwentom pierwszego i drugiego roku modułu „Odkrywcy” oraz słuchaczom modułu „Matmaland”, którzy brali udział w zajęciach od stycznia do grudnia 2022 roku – mówi Maria Paszkowska, kierownik ds. promocji i rozwoju inicjatyw lokalnych w UJW.

Zainteresowani absolwenci I roku modułu „Odkrywcy” będą mogli kontynuować swój udział w Uniwersytecie, także w tym roku, natomiast dla absolwentów drugiego roku ta przygoda już się zakończyła. Ich miejsce zajmie 60 nowych słuchaczy, mieszkańców gminy Polkowice, uczniów klas II i III. Rekrutacja elektroniczna do modułu „Odkrywcy” i „Matmaland” potrwa do 8 lutego. Oprócz miejsc dla 60 nowych odkrywców, jest ok. 10 miejsc dla miłośników matematyki.

Podczas uroczystego podsumowania ubiegłorocznej działalności, przedstawiciele uczelni wraz z burmistrzem Polkowic, wręczyli młodym ludziom certyfikaty znajomości języka angielskiego, na podstawi których mogli przystąpić do międzynarodowego egzaminu Cambridge. Część z nich na poziomie B1 a część B2. Warto zaznaczyć, że B1 to poziom absolwenta liceum, a B2 to poziom absolwenta studiów I stopnia, licencjata lub inżyniera.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

Kolejne studia dualne na UJW. Współpraca z firmą Brose Sitech

Do grona partnerów Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dołączyła firma Brose Sitech – specjalizująca się w projektowaniu i produkcji foteli samochodowych. Spółka wspólnie z uczelnią włączy się w organizację i prowadzenie studiów dualnych w specjalności HR Business Partner na kierunku „pedagogika”.

Studenci UJW przygotują dary w ramach Szlachetnej Paczki

Jak co roku studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przyłączą się do akcji charytatywnej – Szlachetna Paczka. Tym razem pomogą 53-letniemu panu Bartoszowi, który mieszka w małej miejscowości i żyje w bardzo skromnych warunkach, bez łazienki.

Polkowicka uczelnia nagrodziła najlepszych studentów i wykładowców

Władze Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach w wyjątkowy sposób nagrodziły swoich pracowników. Okolicznościowe dyplomy i specjalne gratulacje odebrali najbardziej wyróżniający się wykładowcy, pracownicy administracji, a także najlepsi studenci.

Trwa Dolnośląski Festiwal Nauki. Poznawanie świata, zgłębianie wiedzy

W Lubinie i Polkowicach rozpoczęła się jubileuszowa 25. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022. Zajęcia dla uczniów odbywają się w Centrum Kultury Muza oraz na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Przez  dwa dni chętni zdobędą wiedzę z różnej tematyki, dowiedzą się o wielu ciekawych rzeczach, wysłuchają licznych prelekcji i wykładów.

Inauguracja nowego roku akademickiego na UJW

Nowy rok akademicki w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zbliża się wielkimi krokami. Uroczysta inauguracja odbędzie się w najbliższy wtorek, 4 października. Początek tego wyjątkowego wydarzenia o godzinie 12.

Mali językowcy na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Ruszyła rekrutacja

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach rozpoczęła rekrutację do modułu „Językowcy”. To projekt Uniwersytetu Dziecięcego skierowany przede wszystkich do małych studentów z klas IV-VIII szkół podstawowych.