×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Politycy PiS przypominają rządowe wsparcie samorządów na inwestycje

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli akcję podsumowującą zrealizowane inwestycje w miastach i gminach zagłębia miedziowego. Politycy partii Jarosława Kaczyńskiego wzięli już na tapetę zadania wykonane w powiecie legnickim, a teraz przyszedł czas na gminy powiatu polkowickiego. – Łącznie, w latach 2018-2023, do powiatu polkowickiego trafiło ponad 400 milionów złotych rządowego wsparcia – pochwalili się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencję prasową zorganizowano vis-a-vis siedziby starostwa powiatowego w Polkowicach, tuż przy nowoczesnym boisku treningowym Górnika Polkowice. Politycy i samorządowcy sympatyzujący z partią rządzącą, opowiadali o inwestycjach na tle bilbordu informującego o konkretnych kwotach, które wydane zostały z budżetu państwa na poszczególne inwestycje.

-Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa. Obiecywaliśmy uszczelnienie podatku VAT i zrobiliśmy to, obiecywaliśmy rozwój Polski w ramach zrównoważonego rozwoju i dotrzymaliśmy słowa. Dzisiaj inwestycje prowadzone są na terenie całego kraju, nawet w najmniejszej gminie. Oferowane są programy, które mogą być realizowane przez gminy. Teraz idziemy z nowymi programami, z hasłem: „to, co obiecujemy, zostanie dotrzymane”. Rząd PiS dotrzymuje swoje obietnice przy współpracy z lokalnymi samorządami, bez względu na sympatie i poglądy polityczne – rozpoczęła konferencję Ewa Szymańska, legnicka posłanka PiS.

Według informacji przekazanej dziennikarzom, w okresie kończącej się w tym roku kadencji, do gmin powiatu polkowickiego na inwestycje, wpłynęło z budżetu państwa ponad 400 mln zł.

-Jeżeli rozmawiamy o zobowiązaniach naszego rządu wobec mieszkańców zagłębia miedziowego, to trzeba wspomnieć o największym pracodawcy w regionie, czyli KGHM. Obiecywaliśmy, że zablokujemy sprzedaż tej spółki. Została uchwalona specjalna ustawa, która wprowadziła KGHM na listę spółek strategicznych, których sprzedaż jest niemożliwa bez zgody państwa. Mówiliśmy o dokończeniu dróg, które miały być gotowe na Euro 2012, wszyscy teraz już możemy jeździć nową S3. Dla mieszańców Polkowic duże znaczenie miała odbudowa i przywrócenie ruchu na wiadukcie, który przez wiele lat był wyłączony z ruchu. Przez ostatnie lata na terenie powiatu polkowickiego, dzięki wsparciu różnych programów rządowych, udało się przeprowadzić ponad dwieście większych i mniejszych inwestycji, ważnych z punktu widzenia społecznego. To są inwestycje drogowe, w sport, energetykę, w przemysł, kulturę i administrację. Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, dzięki jego większej efektywności, udało się znaleźć dodatkowe środki na to, by w tych nawet najmniejszych gminach, realizowane były te większe, jak i drobniejsze inwestycje ku uciesze lokalnej społeczności – wymieniał poseł z Głogowa, Wojciech Zubowski.

O inwestycjach przeprowadzonych na terenie powiatu polkowickiego mówili m.in. radni powiatu polkowickiego: Henryk Czekajło z Chocianowa, Tadeusz Flak z Radwanic, Ewa Mazan z Przemkowa oraz Wojciech Marciniak, były wiceburmistrz Polkowic i Jan Zarzycki.

W najbliższym czasie parlamentarzyści PiS odwiedzą kolejne miasta i gminy zagłębia miedziowego.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.